BUILDING PROJECTS

    Name; Grade; Department; Division; Division Awards; Class; Class Ribbon; Class Awards

    Brandon Apple; 12; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26061: Grade 10-12, Pressure Canned Product (FP); Blue; Reserve Champion.

    Brandon Apple; 12; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Red.

    Brandon Apple; 12; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Computer Arts; Grand Champion; 603013: Grades 9-12 (CA); Blue; Champion.

    Brandon Apple; 12; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Sports; Reserve Grand Champion, Reserve Champion; 611013: Grades 9-12 (SP); Blue; Honor.

    Brandon Apple; 12; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610013: Grades 9-12 (MC); Blue; Reserve Champion.

    Adam Aulbach; 3; State Projects; Woodworking (WW); 55011: Grade 3-4, Level A (WW); Blue.

    Adam Aulbach; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR)

67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Jaden Aulbach; 4; State Projects; Electric (EL); 21021: Division 2 (EL); Blue.

    Jaden Aulbach; 4; State Projects; Woodworking (WW); 55011: Grade 3-4, Level A (WW); Blue.

    Jaden Aulbach; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Honor; 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Jakob Aulbach; 7; State Projects; Electric (EL); 21051: Advanced Electric (EL); Blue; Reserve Champion.

    Jakob Aulbach; 7; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12013: Model Craft (CR); Blue.

    Jakob Aulbach; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Honor; 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Jakob Aulbach; 7; State Projects; Woodworking (WW); Reserve Champion; 55031: Grade 7-9, Level C (WW); Blue.

    Jakob Aulbach; 7; State Projects; Home Environment (HE); 31021: Grade 6-8, Level 2, Furniture (HE); Blue; Champion.

    Joshua Aulbach; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Joshua Aulbach; 4; State Projects; Woodworking (WW); 55011: Grade 3-4, Level A (WW); Blue.

    Matthew Aulbach; 6; State Projects; Woodworking (WW); 55021: Grade 5-6, Level B (WW); Blue.

    Matthew Aulbach; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Mary Baird; 4; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Mary Baird; 4; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26021: Grade 4, Frozen Berries (FP); Red.

    Mary Baird; 4; State Projects; Foods, Baked (FB); 25021: Grade 4, Baked Muffins (FB); Blue.

    Mary Baird; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion; 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Samuel Barry; 5; State Projects; Sewing Construction (SC); 45032: Grade 5, Non-Wearable (SC); Blue.

    Thomas Bolling; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67019: Farm Toy Scene, Grades 6-8 (CR); Red.

    Thomas Bolling; 6; State Garden; Herb (HB); Reserve Grand Champion; 83001: Basil (HB); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Thomas Bolling; 6; State Projects; Foods, Baked (FB); 25041: Grade 6, Baked No-Yeast Pretzel or No-Yeasts Biscuit (FB); Blue; Honor.

    Thomas Bolling; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; 607012: Grades 6-8 (CO); Red.

    Thomas Bolling; 6; State Projects; Foods, Preserved (FP); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 26041: Grade 6, Frozen Vegetable (FP); Blue; Champion.

    Thomas Bolling; 6; State Garden; Herb (HB); 83011: Parsley (HB); Blue.

    Thomas Bolling; 6; State Garden; Herb (HB); 83010: Oregano (HB); Blue.

    Thomas Bolling; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Grains; Reserve Champion; 608012: Grades 6-8 (SG); Blue.

    Carson Brigner; 7; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue.

    Hunter Cale; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Leah Cale; 8; State Projects; Cake Decorating (CK); 14021: Grade 6-8, Intermediate (CK); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Zaniiyah Carrington; 3; State Projects; Sewing Construction (SC); 45012: Grade 3, Non-Wearable (SC); Red.

    Kinze Clamme; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; 607011: Grades 3-5 (CO); Red.

    Kinze Clamme; 3; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Kinze Clamme; 3; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37011: Grade 3-5, Level 1, Black & White Prints (PH); Blue; Champion, Honor.

    Kinze Clamme; 3; State Projects; Photography (PH); 37012: Grade 3-5, Level 1, Color Prints (PH); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Kinze Clamme; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67021: Gift Wrapping, Grades 3-5 (CR); Blue.

    Savanah Clark; 4; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Blue.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37032: Grade 9-12, Level 3, Color Prints (PH); Blue; Champion, Honor.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Health (HT); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 30071: Grade 9-12, Level C, Poster (HT); Blue; Champion.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37031: Grade 9-12, Level 3, Black & White Prints (PH); Blue; Champion, Honor.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Arts and Crafts (CR); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion, Honor.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Photography (PH); 37034: Grade 9-12, Level 3, Black & White Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Child Development (CD); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 16041: Grade 10-12, Level D (CD); Blue.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Sewing Construction (SC); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 45064: Grade 8-12, Wearable, Separates (SC); Blue; Champion.

    Caroline Cottrill; 11; State Projects; Fashion Revue (FR); Grand Champion, Selected for State Fair; 23014: Grade 8-12, Separates (FR); Blue; Champion, Honor.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37022: Grade 6-8, Level 2, Color Prints (PH); Blue; Champion, Honor.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Photography (PH); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 37021: Grade 6-8, Level 2, Black & White Prints (PH); Blue; Champion, Honor.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37023: Grade 6-8, Level 2, Color Salon Print (PH); Blue; Champion, Honor.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Health (HT); Grand Champion, Selected for State Fair; 30061: Grade 8, Level B, Poster (HT); Blue; Champion.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37024: Grade 6-8, Level 2, Black & White Salon Print (PH); Blue; Champion, Honor.

    Christopher Cottrill; 8; State Projects; Foods, Baked (FB); Grand Champion, Selected for State Fair; 25052: Grade 7-9, Baked Yeast Bread (FB); Blue; Champion.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Small Engines (SE); Grand Champion, Selected for State Fair; 47021: Grade 6-8, Level 2 (SE); Blue; Champion.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Sport Fishing (SF); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 49021: Grade 6-8, Level 2 (SF); Blue; Honor.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Reserve Champion.

    Charlie Crabtree; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Recycling; Grand Champion, Champion; 612012: Grades 7-12 (RE); Blue.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Shooting Sports Education (SS); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 46021: Grade 6-8, Level 2 (SS); Blue; Honor.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Soil and Water Science (SW); Grand Champion, Selected for State Fair; 48021: Grade 6-8, Level 2 (SW); Blue; Champion, Honor.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Arts and Crafts (CR); Reserve Grand Champion, Reserve Champion; 12013: Model Craft (CR); Blue.

    Charlie Crabtree; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Electric (EL); 21051: Advanced Electric (EL); Blue.

    Charlie Crabtree; 7; State Projects; Aerospace (AE); Reserve Grand Champion, Champion; 11021: Grade 6-8, Rocket, Stage 3 (AE); Blue.

    Ella Crouse; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Ella Crouse; 3; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Ella Crouse; 3; State Projects; Photography (PH); 37012: Grade 3-5, Level 1, Color Prints (PH); Blue; Honor.

    Ella Crouse; 3; State Projects; Cat Poster (CP); 15011: Grade 3-5, Level 1 (CP); Blue.

    Ella Crouse; 3; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Leslie Daugherty; 10; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue.

    Leslie Daugherty; 10; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67027: Scrapbooking, Grades 10-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Leslie Daugherty; 10; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Red.

    Leslie Daugherty; 10; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Sports; 611013: Grades 9-12 (SP); Blue.

    Leslie Daugherty; 10; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610013: Grades 9-12 (MC); Blue.

    Derrick Elliott; 8; State Projects; Electric (EL); Selected for State Fair; 21021: Division 2 (EL); Blue; Champion.

    Derrick Elliott; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Derrick Elliott; 8; State Projects;Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue.

    Nathan Elliott; 8; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue; Honor.

    Nathan Elliott; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Welding; Grand Champion, Champion; 615012: Welding, Intermediate; Blue.

    Kami Fields; 4; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Kami Fields; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion; 67024: Scrapbooking, Grades 3-4 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Kaylee Fields; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion; 67025: Scrapbooking, Grades 5-6 (CR); Blue.

    Kaylee Fields; 6; State Projects; Cake Decorating (CK); 14021: Grade 6-8, Intermediate (CK); Blue; Honor;

    Colton Fisher; 5; State Projects; Beekeeping (BK); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 13021: Division 2 Extracted Honey (BK); Blue; Champion.

    Colton Fisher; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67018: Farm Toy Scene, Grades 3-5 (CR); Blue.

    Colton Fisher; 5; State Projects; Rabbit Poster (RP); Selected for State Fair; 44011: Grade 3-5, Level 1 (RP); Blue.

    Colton Fisher; 5; State Projects; Woodworking (WW); 55021: Grade 5-6, Level B (WW); Blue.

    Colton Fisher; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Sheep Poster; 703011: Grades 3-5 (SP); Blue.

    Colton Fisher; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Colton Fisher; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Swine Poster; 705011: Grades 3-5 (SW); Blue.

    Colton Fisher; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Blue.

    Kirsten Fisher; 7; State Projects; Beekeeping (BK); Grand Champion, Selected for State Fair; 13031: Division 3 and Above (BK); Blue; Champion.

    Kirsten Fisher; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67022: Gift Wrapping, Grades 6-8 (CR); Blue; Champion.

    Kirsten Fisher; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Sheep Poster; Reserve Champion; 703012: Grades 6-8 (SP); Blue; Honor.

    Kirsten Fisher; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Swine Poster; 705012: Grades 6-8 (SW); Blue.

    Kirsten Fisher; 7; State Projects; Foods, Baked (FB); 25053: Grade 7-9, Invented Healthy Snack (FB); White.

    Caiden Gadbury; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; Grand Champion, Champion; 607011: Grades 3-5 (CO); Blue.

    Caiden Gadbury; 5; State Projects; Electric (EL); 21021: Division 2 (EL); Blue.

    Caiden Gadbury; 5; State Projects; Arts and Crafts (CR); Champion; 12013: Model Craft (CR); Blue.

    Caiden Gadbury; 5; State Projects; Woodworking (WW); 55021: Grade 5-6, Level B (WW); Red.

    Leighton Gadbury; 3; State Projects; Electric (EL); Selected for State Fair; 21011: Division 1 (EL); Blue; Champion.

    Leighton Gadbury; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67021: Gift Wrapping, Grades 3-5 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Leighton Gadbury; 3; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Leighton Gadbury; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; 614011: Grades 3-5 (WA); Blue.

    Leighton Gadbury; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; Reserve Grand Champion, Reserve Champion; 607011: Grades 3-5 (CO); Blue.

    Ryan Gorrell; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Ryan Gorrell; 5; State Projects; Dog Poster (DP); Selected for State Fair, Reserve Champion; 20011: Grade 3-5, Level 1 (DP); Blue; Honor.

    Ryan Gorrell; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Blue.

    Rylee Heiser; 5; State Projects; Photography (PH); 37012: Grade 3-5, Level 1, Color Prints (PH); Blue; Honor.

    Allyson Henderson; 6; State Projects; Cake Decorating (CK); 14021: Grade 6-8, Intermediate (CK); Honor.

    Allyson Henderson; 6; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Red.

    Allyson Henderson; 6; State Projects; Sewing Construction (SC); 45041: Grade 6, Wearable (SC); Red.

    Allyson Henderson; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67025: Scrapbooking, Grades 5-6 (CR); Blue.

    Ashley Henderson; 3; State Projects; Sewing Construction (SC); Selected for State Fair; 45011: Grade 3, Wearable (SC); Blue; Champion.

    Ashley Henderson; 3; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion, Honor.

    Ashley Henderson; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Fashion Revue Grades 3-7; 604500: Fashion Revue Grades 3-7; Blue; Champion, Honor.

    Ashley Henderson; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67024: Scrapbooking, Grades 3-4 (CR); Blue.

    Gabrielle Henderson; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67027: Scrapbooking, Grades 10-12 (CR); Blue.

    Gabrielle Henderson; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Swine Poster; 705013: Grades 9-12 (SW); Blue.

    Gabrielle Henderson; 11; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Gabrielle Henderson; 11; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Gabrielle Henderson; 11; State Projects; Cake Decorating (CK); 14031: Grade 9-12, Advanced (CK); Blue; Honor.

    Gabrielle Henderson; 11; State Projects; Rabbit Poster (RP); Reserve Champion; 44031: Grade 9-12, Level 3 (RP); Blue; Honor.

    Kayli Henderson; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25063: Grade 10-12, Baked Special Dietary Product (FB); White.

    Madison Henderson; 5; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Madison Henderson; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Fashion Revue Grades 3-7; 604500: Fashion Revue Grades 3-7; Blue; Honor.

    Madison Henderson; 5; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion, Honor.

    Madison Henderson; 5; State Projects; Sewing Construction (SC); 45031: Grade 5, Wearable (SC); Blue.

    Madison Henderson; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67025: Scrapbooking, Grades 5-6 (CR); Blue.

    Madison Henderson; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Blue.

    Loralie Hile; 5; State Projects; Sewing Construction (SC); 45031: Grade 5, Wearable (SC); Blue; Reserve Champion.

    Loralie Hile; 5; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Loralie Hile; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Fashion Revue Grades 3-7; 604500: Fashion Revue Grades 3-7; Blue; Reserve Champion, Honor.

    Loralie Hile; 5; State Projects; Cake Decorating (CK); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Champion, Honor.

    Rachel Holst; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Grand Champion; 67030: Quilting, Grades 9-12 (CR); Blue; Champion.

    Rachel Holst; 8; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Honor.

    Rachel Holst; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Rachel Holst; 8; State Projects; Sewing Construction (SC); Grand Champion, Selected for State Fair; 45061: Grade 8-12, Wearable, Informal or Casual Wear (SC); Blue; Champion.

    Rachel Holst; 8; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue.

    Rachel Holst; 8; State Projects; Sewing Construction (SC); Grand Champion, Selected for State Fair; 45072: Grade 9, Non-Wearable (SC); Blue; Champion.

    Rachel Holst; 8; State Projects; Fashion Revue (FR); Selected for State Fair; 23011: Grade 8-12, Informal or Casual Wear (FR); Blue; Champion, Honor.

    Alison King; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion; 67027: Scrapbooking, Grades 10-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Alison King; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Red.

    Alison King; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Swine Poster; Reserve Champion; 705013: Grades 9-12 (SW); Blue; Honor.

    Alison King; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67023: Gift Wrapping, Grades 9-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Alison King; 11; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Alison King; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Sheep Poster; Champion; 703013: Grades 9-12 (SP); Blue; Honor.

    Alison King; 11; State Projects; Photography (PH); Grand Champion, Selected for State Fair; 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Champion, Honor.

    Alison King; 11; State Projects; Rabbit Poster (RP); Reserve Champion; 44031: Grade 9-12, Level 3 (RP); Blue.

    Alison King; 11; State Projects; Photography (PH); 37034: Grade 9-12, Level 3, Black & White Salon Print (PH); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Mason Kitterman; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion, Honor; 67018: Farm Toy Scene, Grades 3-5 (CR); Blue.

    Layne LaMotte; 4; State Projects; Foods, Preserved (FP); Selected for State Fair; 26021: Grade 4, Frozen Berries (FP); Blue; Champion.

    Layne LaMotte; 4; State Projects; Foods, Baked (FB); 25021: Grade 4, Baked Muffins (FB); Blue.

    Abigail Langdon; 9; State Projects; Foods, Baked (FB); 25053: Grade 7-9, Invented Healthy Snack (FB); Blue; Honor.

    Abigail Langdon; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion; 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Abigail Langdon; 9; State Projects; Foods, Preserved (FP); Selected for State Fair; 26052: Grade 7-9, Canned Tomato Product (FP); Blue; Champion.

    Elizabeth Langdon; 11; State Projects; Foods, Preserved (FP); Selected for State Fair; 26061: Grade 10-12, Pressure Canned Product (FP);Blue; Champion.

    Elizabeth Langdon; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Red.

    Gage Lathem; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Cats; Reserve Grand Champion; 6012: Cats; Reserve Champion.

    Gage Lathem; 7; State Projects; Wildlife (WI); Grand Champion, Selected for State Fair; 54021: Grade 6-8, Level 2 (WI); Blue; Champion.

    Gage Lathem; 7; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26053: Grade 7-9, Canned Pickle Product (FP); Blue; Reserve Champion.

    Gage Lathem; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610012: Grades 6-8 (MC); Blue; Champion.

    Gage Lathem; 7; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue.

    Gage Lathem; 7; State Projects; Small Engines (SE); Reserve Grand Champion; 47021: Grade 6-8, Level 2 (SE); Blue; Reserve Champion.

    Gage Lathem; 7; State Garden; Garden Collection (GC); 82013: 5 Plate (GC); Blue.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Floriculture (FL); 24045: Grade 10-12, Level D, Centerpiece (FL); Red.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37034: Grade 9-12, Level 3, Black & White Salon Print (PH); Blue; Champion, Honor.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Consumer Clothing (CC); 18031: Grade 9-12, Advanced (CC); Blue.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Red.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26063: Grade 10-12, Cooked Jam or Reduced-Sugar Fruit Spread (FP); Blue.

    Taylre Lathem; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25063: Grade 10-12, Baked Special Dietary Product (FB); Blue; Reserve Champion.

    Anna Ludwig; 3; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Anna Ludwig; 3; State Projects; Cat Poster (CP); Selected for State Fair, Reserve Champion; 15011: Grade 3-5, Level 1 (CP); Blue; Honor.

    Anna Ludwig; 3; State Projects; Foods, Baked (FB); 25011: Grade 3, Baked Cookies (FB); Blue.

    Daniel Ludwig; 6; State Projects; Health (HT); 30041: Grade 6, Level B, Poster (HT); Blue.

    Daniel Ludwig; 6; State Projects; Foods, Baked (FB); 25041: Grade 6, Baked No-Yeast Pretzel or No-Yeasts Biscuit (FB); Blue.

    Daniel Ludwig; 6; State Projects; Electric (EL); Grand Champion, Selected for State Fair; 21041: Division 4 (EL); Blue; Champion.

    Jacob Ludwig; 8; State Projects; Arts and Crafts (CR); Grand Champion, Selected for State Fair; 12011: Fine Art (CR); Blue; Champion, Honor.

    Jacob Ludwig; 8; State Projects; Geology (GO); Grand Champion, Selected for State Fair; 29021: Grade 6-8, Level 2 (GO); Blue; Champion.

    Grace Marshall; 12; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Grace Marshall; 12; State Projects; Photography (PH); 37034: Grade 9-12, Level 3, Black & White Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Kelsey McCammon; 6; State Projects; Foods, Baked (FB); 25041: Grade 6, Baked No-Yeast Pretzel or No-Yeasts Biscuit (FB); Blue.

    Kelsey McCammon; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67022: Gift Wrapping, Grades 6-8 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Kelsey McCammon; 6; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue.

    Kelsey McCammon; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67025: Scrapbooking, Grades 5-6 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Klayten McCammon; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; 607011: Grades 3-5 (CO); Red.

    Lily McCammon; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only;Crafts (CR); 67024: Scrapbooking, Grades 3-4 (CR); Blue.

    Lily McCammon; 4; State Projects; Sewing Construction (SC); 45021: Grade 4, Wearable (SC); Blue; Reserve Champion.

    Lily McCammon; 4; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue.

    Lily McCammon; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Creative Writing; 604011: Grades 3-5 (CW); Blue; Reserve Champion.

    Lily McCammon; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Honor; 67018: Farm Toy Scene, Grades 3-5 (CR); Blue.

    Hana McClain; 6; State Projects; Dog Poster (DP); Selected for State Fair, Champion; 20021: Grade 6-8, Level 2 (DP); Blue; Honor.

    Violet McClain; 3; State Projects; Dog Poster (DP); 20011: Grade 3-5, Level 1 (DP); Blue.

    Chloe McIntire; 4; State Projects; Foods, Baked (FB); 25021: Grade 4, Baked Muffins (FB); Blue; Honor.

    Chloe McIntire; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610011: Grades 3-5 (MC); Blue; Champion.

    Chloe McIntire; 4; State Projects; Rabbit Poster (RP); 44011: Grade 3-5, Level 1 (RP); Blue.

    Bryson Michael; 3; State Projects; Foods, Baked (FB); Selected for State Fair; 25011: Grade 3, Baked Cookies (FB); Blue; Champion.

    Bryson Michael; 3; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Grace Michael; 9; State Projects; Foods, Baked (FB); 25052: Grade 7-9, Baked Yeast Bread (FB); Blue; Reserve Champion.

    Grace Michael; 9; State Projects; Photography (PH); 37032: Grade 9-12, Level 3, Color Prints (PH); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Grace Michael; 9; State Projects; Electric (EL); 21021: Division 2 (EL); Blue.

    Grace Michael; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Grace Michael; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Recycling; Reserve Grand Champion, Reserve Champion; 612012: Grades 7-12 (RE); Blue.

    Grace Michael; 9; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Honor.

    Grace Michael; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67023: Gift Wrapping, Grades 9-12 (CR); Blue; Reserve Champion, Honor Ribbon.

    Grace Michael; 9; State Projects; Sewing Construction (SC); Reserve Grand Champion; 45072: Grade 9, Non-Wearable (SC); Blue; Reserve Champion.

    Grace Michael; 9; State Projects; Cake Decorating (CK); 14031: Grade 9-12, Advanced (CK); Blue; Honor.

    Grace Michael; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; Reserve Champion; 614013: Grades 9-12 (WA); Blue.

    Miley Michael; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); Selected for State Fair; 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Blue; Champion.

    Miley Michael; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Recycling; Champion; 612011: Grades 3-6 (RE); Blue.

    Miley Michael; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Creative Writing; Reserve Grand Champion; 604011: Grades 3-5 (CW); Blue; Champion, Honor.

    Miley Michael; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67021: Gift Wrapping, Grades 3-5 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Miley Michael; 5; State Projects; Woodworking (WW); 55021: Grade 5-6, Level B (WW); Blue.

    Miley Michael; 5; State Projects; Foods, Preserved (FP); Selected for State Fair; 26031: Grade 5, Frozen Pizza (FP); Blue; Champion.

    Miley Michael; 5; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Red.

    Miley Michael; 5; State Projects; Sewing Construction (SC); Selected for State Fair; 45032: Grade 5, Non-Wearable (SC); Blue; Champion.

    Miley Michael; 5; State Projects; Photography (PH); Selected for State Fair; 37012: Grade 3-5, Level 1, Color Prints (PH); Blue; Champion, Honor.

    Casandra Mounsey; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67023: Gift Wrapping, Grades 9-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Casandra Mounsey; 9; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Casandra Mounsey; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Casandra Mounsey; 9; State Projects; Foods, Preserved (FP); Selected for State Fair; 26053: Grade 7-9, Canned Pickle Product (FP); Blue; Champion.

    Casandra Mounsey; 9; State Projects; Foods, Baked (FB); 25052: Grade 7-9, Baked Yeast Bread (FB); Blue; Honor.

    Ashlie Needler; 6; State Projects; Child Development (CD); 16021: Grade 5-6, Level B (CD); Blue.

    Ashlie Needler; 6; State Projects; Foods, Baked (FB); 25041: Grade 6, Baked No-Yeast Pretzel or No-Yeasts Biscuit (FB); Blue; Reserve Champion.

    Reagan Needler; 4; State Projects; Veterinary Science (VS); Selected for State Fair, Champion; 52011: Grade 3-5, Level 1 (VS); Blue.

    Reagan Needler; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67021: Gift Wrapping, Grades 3-5 (CR); Blue; Reserve Champion, Honor Ribbon.

    Zoe Needler; 8; State Projects; Veterinary Science (VS); Reserve Champion; 52021: Grade 6-8, Level 2 (VS); Blue; Honor.

    Jasmine Norris; 9; State Projects; Photography (PH); 37032: Grade 9-12, Level 3, Color Prints (PH); Blue; Honor.

    Jasmine Norris; 9; State Projects; Genealogy (GN); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 28041: Division 4 (GN); Blue.

    Kade Norton; 6; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12013: Model Craft (CR); Blue.

    Kade Norton; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Kade Norton; 6; State Projects; Electric (EL); 21041: Division 4 (EL); Blue.

    Kaybree Norton; 8; State Projects; Foods, Baked (FB); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue; Champion.

    Kaybree Norton; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Zoey Osborn; 10; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Zoey Osborn; 10; State Projects; Consumer Clothing (CC); Grand Champion, Selected for State Fair; 18031: Grade 9-12, Advanced (CC); Blue; Champion, Honor.

    Zoey Osborn; 10; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Blue; Reserve Champion.

    Zoey Osborn; 10; State Projects; Rabbit Poster (RP); Selected for State Fair, Champion; 44031: Grade 9-12, Level 3 (RP); Blue; Honor.

    Zoey Osborn; 10; State Projects; Soil and Water Science (SW); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 48031: Grade 9-12, Level 3 (SW); Blue; Champion, Honor.

    Josie Oswalt; 9; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue.

    Nicholas Otwinowski; 11; State Projects; Electric (EL); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 21051: Advanced Electric (EL); Blue; Champion.

    Nicholas Otwinowski; 11; State Projects; Aerospace (AE); Grand Champion, Champion; 11032: Grade 9-12, Poster, Stage 4 (AE); Blue.

    Nicholas Otwinowski; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); Selected for State Fair; 25063: Grade 10-12, Baked Special Dietary Product (FB); Blue; Champion.

    Nicholas Otwinowski; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Sports; Grand Champion, Champion; 611013: Grades 9-12 (SP); Blue; Honor.

    Nicholas Otwinowski; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only;

Architecture & Heritage; Grand Champion, Champion; 600013: Grades 9-12 (AH); Blue; Honor.

    Jenna Payne; 9; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Jenna Payne; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Grand Champion, Selected for State Fair; 67023: Gift Wrapping, Grades 9-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Jenna Payne; 9; State Projects; Foods, Baked (FB); 25052: Grade 7-9, Baked Yeast Bread (FB); Blue; Honor.

    Jenna Payne; 9; State Projects; Home Environment (HE); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 31031: Grade 9-12, Level 3, Furniture (HE); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Jenna Payne; 9; State Projects; Fashion Revue (FR); Selected for State Fair; 23016: Grade 8-12, Free Choice (FR); Blue; Champion, Honor.

    Jenna Payne; 9; State Projects; Sewing Construction (SC); Selected for State Fair; 45066: Grade 8-12, Wearable, Free Choice (SC); Blue; Champion.

    Karlie Pitts; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Red.

    Edwin Pluimer; 10; State Projects; Woodworking (WW); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 55041: Grade 10-12, Level D (WW); Blue.

    Keith Pluimer; 7; State Projects; Woodworking (WW); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 55031: Grade 7-9, Level C (WW); Blue.

    Kyle Price; 12; State Projects; Woodworking (WW); Reserve Champion; 55041: Grade 10-12, Level D (WW); Blue.

    Aaliyah Ramirez; 6; State Projects; Foods, Baked (FB); 25041: Grade 6, Baked No-Yeast Pretzel or No-Yeasts Biscuit (FB); Blue; Honor.

    Gabrielle Reid; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Collections; Reserve Grand Champion, Champion; 602013: Grades 9-12 (COL); Blue.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Cake Decorating (CK); 14031: Grade 9-12, Advanced (CK); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Veterinary Science (VS); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 52031: Grade 9-12, Level 3 (VS); Blue; Honor.

    Gabrielle Reid; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Personality; Reserve Grand Champion, Champion; 616014: Personality, Grade 10-12; Blue.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Photography (PH); 37034: Grade 9-12, Level 3, Black & White Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Gabrielle Reid; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 67027: Scrapbooking, Grades 10-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Red.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Llama-Alpaca Crafts or Poster (LL); Selected for State Fair, Reserve Champion; 35031: Grade 9-12, Level 3, Poster (LL); Blue; Honor.

    Gabrielle Reid; 11; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Gabrielle Reid; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Animals Pets; Reserve Champion; 613013: Grades 9-12 (SP); Blue; Honor.

    Gabrielle Reid; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; Reserve Grand Champion, Champion; 614013: Grades 9-12 (WA); Blue.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Grains; Reserve Champion; 608013: Grades 9-12 (SG); Blue.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Soybeans; Reserve Grand Champion, Champion; 609013: Grades 9-12 (SO); Blue.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Animals Pets; 613013: Grades 9-12 (SP); Blue.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Grand Champion, Champion; 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Swine Poster; Grand Champion; 705013: Grades 9-12 (SW); Blue; Honor.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Cats; Grand Champion; 6012: Cats; Champion.

    Ian Reid; 9; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; Champion; 607013: Grades 9-12 (CO); Blue.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion, Reserve Grand Champion; 67020: Farm Toy Scene, Grades 9-12 (CR); Blue.

Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Animals Pets; Grand Champion, Champion; 613014: Pet Show.

    Ian Reid; 9; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Collections; Reserve Champion; 602013: Grades 9-12 (COL); Blue.

    Ian Reid; 9; State Projects; Cat Poster (CP); Selected for State Fair, Champion; 15031: Grade 9-12, Level 3 (CP); Blue; Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Floriculture (FL); 24034: Grade 7-9, Level C, One Corsage or Two Boutonnieres Silk or Artificial Flowers (FL); Blue.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Collections; 602012: Grades 6-8 (COL); Blue.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67022: Gift Wrapping, Grades 6-8 (CR); Blue; Reserve Champion, Honor Ribbon.

    Isabelle Reid; 7; State Garden; Garden Collection (GC); 82011: 3 Plate (GC); Blue.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Animals Pets; Reserve Grand Champion, Reserve Champion; 613014: Pet Show.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Poultry Poster or Display (PP); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 39021: Grade 6-8, Level 2, Poster (PP); Blue; Honor.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Personality; Reserve Grand Champion, Champion; 616013: Personality, Grade 7-9; Blue; Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Child Development (CD); Selected for State Fair, Champion, Reserve Champion; 16031: Grade 7-9, Level C (CD); Blue.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Photography (PH); 37023: Grade 6-8, Level 2, Color Salon Print (PH); Blue.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Animals Pets; Champion; 613012: Grades 6-8 (SP); Blue; Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Photography (PH); 37024: Grade 6-8, Level 2, Black & White Salon Print (PH); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Foods, Baked (FB); 25052: Grade 7-9, Baked Yeast Bread (FB); Blue.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67026: Scrapbooking, Grades 7-9 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion, Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Veterinary Science (VS); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 52021: Grade 6-8, Level 2 (VS); Blue; Champion, Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Llama-Alpaca Crafts or Poster (LL); Selected for State Fair, Champion; 35021: Grade 6-8, Level 2, Poster (LL); Blue; Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Consumer Clothing (CC); Champion; 18021: Grade 6-8, Intermediate (CC); Blue; Champion, Honor.

    Isabelle Reid; 7; State Projects; Cake Decorating (CK); 14021: Grade 6-8, Intermediate (CK); Blue; Honor.

    Isabelle Reid; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; Grand Champion, Champion; 614012: Grades 6-8 (WA); Blue.

    Cameron Rinker; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Grains; Reserve Grand Champion, Champion; 608013: Grades 9-12 (SG); Blue.

    Cameron Rinker; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Soybeans; Reserve Champion; 609013: Grades 9-12 (SO); Blue.

    Cameron Rinker; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; Reserve Champion; 607013: Grades 9-12 (CO); Blue.

    Cameron Rinker; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Grand Champion, Champion, Honor; 67020: Farm Toy Scene, Grades 9-12 (CR); Blue.

    Kelli Rinker; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Honor; 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Kelli Rinker; 8; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Kelli Rinker; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; 614012: Grades 6-8 (WA); Blue.

    Adyson Sargent; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67028: Quilting, Grades 3-5 (CR); Blue; Champion.

    Adyson Sargent; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; Champion; 614011: Grades 3-5 (WA); Blue.

    Adyson Sargent; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Champion; 67024: Scrapbooking, Grades 3-4 (CR); Honor Ribbon.

    Adyson Sargent; 4; State Projects; Sewing Construction (SC); Selected for State Fair; 45021: Grade 4, Wearable (SC); Blue; Champion.

    Adyson Sargent; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Fashion Revue Grades 3-7; 604500: Fashion Revue Grades 3-7; Blue; Champion, Honor.

    Adyson Sargent; 4; State Projects; Health (HT); 30022: Grade 4, Level A, Family First Aid Kit with One Made Item (HT); Blue.

    Adyson Sargent; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Recycling; Reserve Champion; 612011: Grades 3-6 (RE); Blue.

    Adyson Sargent; 4; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Grand Champion; 67021: Gift Wrapping, Grades 3-5 (CR); Blue; Champion, Honor Ribbon.

    Ben Schomber; 12; State Projects; Foods, Preserved (FP); Grand Champion, Selected for State Fair; 26063: Grade 10-12, Cooked Jam or Reduced-Sugar Fruit Spread (FP); Blue; Champion.

    Ben Schomber; 12; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67027: Scrapbooking, Grades 10-12 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Ben Schomber; 12; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Red.

    Ben Schomber; 12; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; Reserve Grand Champion; 610013: Grades 9-12 (MC); Blue; Champion.

    Ben Schomber; 12; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Blayden Schomber; 5; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26031: Grade 5, Frozen Pizza (FP); Blue; Reserve Champion.

    Blayden Schomber; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610011: Grades 3-5 (MC); Blue; Champion.

    Blayden Schomber; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67025: Scrapbooking, Grades 5-6 (CR); Blue.

    Blayden Schomber; 5; State Projects; Electric (EL); 21031: Division 3 (EL); Blue; Reserve Champion.

    Blayden Schomber; 5; State Projects; Arts and Crafts (CR); Reserve Champion; 12013: Model Craft (CR); Blue.

    Blayden Schomber; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Blue; Reserve Champion.

    Madeline Schuhmacher; 8; State Projects; Photography (PH); 37022: Grade 6-8, Level 2, Color Prints (PH); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Aubrey Shockley; 6; State Garden; Herb (HB); Grand Champion, Selected for State Fair; 83001: Basil (HB); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Foods, Baked (FB); Selected for State Fair; 25041: Grade 6, Baked No-Yeast Pretzel or No-Yeasts Biscuit (FB); Blue; Champion.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Aubrey Shockley; 6; State Garden; Herb (HB); 83012: Rosemary (HB); Blue; Honor.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Champion; 67019: Farm Toy Scene, Grades 6-8 (CR); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Consumer Clothing (CC); 18021: Grade 6-8, Intermediate (CC); Red.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Cake Decorating (CK); Selected for State Fair; 14021: Grade 6-8, Intermediate (CK); Blue; Champion, Honor.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Corn; Champion; 607012: Grades 6-8 (CO); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Champion; 67025: Scrapbooking, Grades 5-6 (CR); Blue; Honor Ribbon.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; Grand Champion; 610012: Grades 6-8 (MC); Blue; Champion.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26041: Grade 6, Frozen Vegetable (FP); Red.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Photography (PH); 37022: Grade 6-8, Level 2, Color Prints (PH); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Floriculture (FL); Grand Champion, Selected for State Fair, Champion; 24021: Grade 5-6, Level B, Mixed Planter (FL); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Soybeans; Grand Champion, Champion; 609012: Grades 6-8 (SO); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Collections; Reserve Champion; 602012: Grades 6-8 (COL); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; State Projects; Arts and Crafts (CR); Grand Champion, Champion; 12013: Model Craft (CR); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Wearable Art; Reserve Champion; 614012: Grades 6-8 (WA); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; State Garden; Herb (HB); 83010: Oregano (HB); Blue.

    Aubrey Shockley; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Small Grains; Grand Champion, Champion; 608012: Grades 6-8 (SG); Blue.

    Jacob Shroyer; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Champion, Honor; 67018: Farm Toy Scene, Grades 3-5 (CR); Blue.

    Jillian Shroyer; 3; State Projects; Sewing Construction (SC); 45012: Grade 3, Non-Wearable (SC); Red.

    Jillian Shroyer; 3; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Honor.

    Jillian Shroyer; 3; State Projects; Foods, Baked (FB); 25011: Grade 3, Baked Cookies (FB); Blue.

    Abigail Slentz; 5; State Projects; Sewing Construction (SC); Selected for State Fair; 45031: Grade 5, Wearable (SC); Blue; Champion.

    Abigail Slentz; 5; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12011: Fine Art (CR); Blue.

    Abigail Slentz; 5; State Projects; Cake Decorating (CK); 14011: Grade 3-5, Beginner (CK); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Abigail Slentz; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Fashion Revue Grades 3-7; 604500: Fashion Revue Grades 3-7; Blue; Champion, Honor.

    Charleston Slentz; 7; State Projects; Electric (EL); 21041: Division 4 (EL); Blue.

    Charleston Slentz; 7; State Projects; Woodworking (WW); 55031: Grade 7-9, Level C (WW); Red.

    Ruby Slentz; 9; State Projects; Cake Decorating (CK); Grand Champion, Selected for State Fair; 14031: Grade 9-12, Advanced (CK); Blue; Champion, Honor.

    Ruby Slentz; 9; State Projects; Arts and Crafts (CR); Selected for State Fair; 12011: Fine Art (CR); Blue; Champion, Honor.

    Ruby Slentz; 9; State Projects; Child Development (CD); Reserve Champion; 16031: Grade 7-9, Level C (CD); Blue.

    Ruby Slentz; 9; State Projects; Sewing Construction (SC); Selected for State Fair; 45062: Grade 8-12, Wearable, Dress up (SC); Blue; Champion.

    Ruby Slentz; 9; State Projects; Fashion Revue (FR); Reserve Grand Champion, Selected for State Fair; 23012: Grade 8-12, Dress Up (FR); Blue; Champion, Honor.

    Karson Smithson; 5; State Projects; Foods, Baked (FB); 25031: Grade 5, Baked Cake (FB); Blue.

    Karson Smithson; 5; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Champion; 67015: Construction Toys, Grades 3 - 5; Blue.

    Jaycie Sones; 10; State Projects; Home Environment (HE); Grand Champion, Selected for State Fair; 31031: Grade 9-12, Level 3, Furniture (HE); Blue; Champion, Honor.

    Jaycie Sones; 10; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Jaycie Sones; 10; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Creative Writing; Grand Champion; 604013: Grades 9-12 (CW); Blue; Champion, Honor.

    Jaycie Sones; 10; State Projects; Arts and Crafts (CR); Selected for State Fair; 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion, Honor.

    Jaycie Sones; 10; State Projects; Health (HT); 30071: Grade 9-12, Level C, Poster (HT); Blue.

    Payton Stephens; 4; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion.

    Payton Stephens; 4; State Projects; Foods, Baked (FB); Selected for State Fair; 25021: Grade 4, Baked Muffins (FB); Blue; Champion.

    Tommie Stiles; 10; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12013: Model Craft (CR); White.

    Tommie Stiles; 10; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Tommie Stiles; 10; State Projects; Foods, Baked (FB); Selected for State Fair; 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Blue; Champion.

    Alexus Stone; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Blue.

    Alexus Stone; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610013: Grades 9-12 (MC); Red.

    Alexus Stone; 11; State Projects; Photography (PH); 37033: Grade 9-12, Level 3, Color Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Alexus Stone; 11; State Projects; Photography (PH); 37034: Grade 9-12, Level 3, Black & White Salon Print (PH); Blue; Honor.

    Brianna Stroble; 8; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Grand Champion; 67029: Quilting, Grades 6-8 (CR); Blue; Champion.

    Brianna Stroble; 8; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Brianna Stroble; 8; State Projects; Fashion Revue (FR); Selected for State Fair; 23012: Grade 8-12, Dress Up (FR); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Brianna Stroble; 8; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue.

    Brianna Stroble; 8; State Projects; Sewing Construction (SC); 45062: Grade 8-12, Wearable, Dress up (SC); Blue; Reserve Champion.

    Lily Terhune; 7; State Projects; Forestry (FO); Grand Champion, Selected for State Fair; 27021: Grade 6-8, Level 2 (FO); Blue; Champion, Honor.

    Lily Terhune; 7; State Projects; Wildlife (WI); Reserve Grand Champion; 54021: Grade 6-8, Level 2 (WI); Blue; Reserve Champion.

    Lily Terhune; 7; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26051: Grade 7-9, Freezer Jam (FP); Blue.

    Lily Terhune; 7; State Projects; Cake Decorating (CK); 14021: Grade 6-8, Intermediate (CK); Blue; Honor.

    Natalie Thurman; 11; State Projects; Foods, Baked (FB); 25061: Grade 10-12, Fruit Pie (FB); Blue.

    Natalie Thurman; 11; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26063: Grade 10-12, Cooked Jam or Reduced-Sugar Fruit Spread (FP); Blue; Reserve Champion.

    Natalie Thurman; 11; State Projects; Consumer Clothing (CC); Reserve Grand Champion; 18031: Grade 9-12, Advanced (CC); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Kacie Vance; 5; State Projects; Foods, Preserved (FP); 26031: Grade 5, Frozen Pizza (FP); Red.

    Keaton Walker; 7; State Projects; Electric (EL); Selected for State Fair; 21031: Division 3 (EL); Blue; Champion.

    Keaton Walker; 7; State Projects; Foods, Baked (FB); 25052: Grade 7-9, Baked Yeast Bread (FB); Blue; Honor.

    Reece Walker; 4; State Projects; Foods, Baked (FB); 25021: Grade 4, Baked Muffins (FB); Blue; Reserve Champion.

    Reece Walker; 4; State Projects; Electric (EL); 21021: Division 2 (EL); Blue; Reserve Champion.

    Reece Walker; 4; State Projects; Weather and Climate Science (WC); Grand Champion, Selected for State Fair; 53011: Grade 3-5, Level 1 (WC); Blue; Champion.

    Catherine Wolfe; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); Reserve Champion, Reserve Grand Champion; 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Catherine Wolfe; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Collections; Grand Champion, Champion; 602012: Grades 6-8 (COL); Blue.

    Catherine Wolfe; 6; State Projects; Genealogy (GN); Grand Champion, Champion; 28011: Division 1 (GN); Blue.

    Catherine Wolfe; 6; State Projects; Arts and Crafts (CR); Selected for State Fair; 12014: Any Other Craft (CR); Blue; Champion, Honor.

    Catherine Wolfe; 6; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Creative Writing; 604012: Grades 6-8 (CW); Blue; Champion.

    Molly Wolfe; 11; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

    Molly Wolfe; 11; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Creative Writing; 604013: Grades 9-12 (CW); Blue; Reserve Champion, Honor.

    Colton Yoder; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Crafts (CR); 67016: Construction Toys, Grades 6-8; Blue.

    Colton Yoder; 7; State Projects; Foods, Baked (FB); 25051: Grade 7-9, Baked Yeast Bread Sticks or Yeast Rolls (FB); Blue; Reserve Champion.

    Colton Yoder; 7; Exhibit Hall - Blackford County Projects Only; Microwave Cooking; 610012: Grades 6-8 (MC); Blue; Reserve Champion.

    Colton Yoder; 7; State Projects; Arts and Crafts (CR); 12014: Any Other Craft (CR); Blue.

BEEF CATTLE SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Kaylin Clamme, 9, Beef Steers, 102005: Crossbred Steers (XX), 3.

    Ryne Clamme, 7, Beef Steers, 102005: Crossbred Steers (XX), 5.

    Caroline Cottrill, 11, Beef Steers, 102005: Crossbred Steers (XX), 4.

    Rhett Gilbert, 7, Beef Steers, 102003: Charolais Steers (CH), 2.

    Mason Kitterman, 5, Beef Showmanship, 900002: Junior Beef Showmanship (Grades 6-8), Champion Junior Beef Showmanship.

    Mason Kitterman, 5, Beef Heifers, Grand Champion Heifer, 101119: Simmental Heifers (SM), 1.

    Daniel Ludwig, 6, Beef Steers, 102008: Limousin Steers (LM), 3.

    Jacob Ludwig, 8, Beef Steers, 102008: Limousin Steers (LM), 2.

    Nicholas Otwinowski, 11, Beef Steers, 102008: Limousin Steers (LM), 1.

    Nicholas Otwinowski, 11, Beef Heifers, Reserve Grand Champion Heifer, 101055: Limousin Heifers (LM), 1.

    Nicholas Otwinowski, 11, Beef Showmanship, 900003: Senior Beef Showmanship (Grades 9-12), Reserve Champion Senior Beef Showmanship.

    Edwin Pluimer, 10, Beef Steers, 102003: Charolais Steers (CH), 1.

    Edwin Pluimer, 10, Beef Steers, 102015: Simmental Steers (SM), 1.

    Keith Pluimer, 7, Beef Steers, 102004: Chianina Steers (CA), 1.

    Ruby Slentz, 9, Beef Heifers, 101033: Crossbred Heifers (XX), 1.

    Brandon Stroble, 11, Beef Steers, Reserve Grand Champion, 102009: Maine-Anjou Steers (MA), 2.

    Brandon Stroble, 11, Beef Showmanship, 900003: Senior Beef Showmanship (Grades 9-12), Champion Senior Beef Showmanship.

    Brianna Stroble, 8, Beef Steers, 102005: Crossbred Steers (XX), 1.

    Brianna Stroble, 8, Beef Showmanship, 900002: Junior Beef Showmanship (Grades 6-8), Reserve Champion Junior Beef Showmanship.

    Keaton Walker, 7, Beef Heifers, 101100: Shorthorn and Polled Shorthorn Heifers (SH), 1.

    Keaton Walker, 7, Beef Steers, 102005: Crossbred Steers (XX), 2.

    Reece Walker, 4, Beef Steers, Grand Champion, 102009: Maine-Anjou Steers (MA), 1.

    Reece Walker, 4, Beef Showmanship, 900001: Beginner Beef Showmanship (Grades 3-5), Champion Beginner Showmanship.

DAIRY CATTLE SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Jaden Aulbach, 4, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.03: Holstein Feeder Steers - Show Class 3, 1, Reserve Champion.

    Jeremiah Clark, 9, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.06: Holstein Feeder Steers - Show Class 6, 1.

    Savanah Clark, 4, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.05: Holstein Feeder Steers - Show Class 5, 2.

    Caiden Gadbury, 5, Dairy Feeder Steers, 901001: Brown Swiss Feeder Steers, 4.

    Leighton Gadbury, 3, Dairy Feeder Steers, 901001: Brown Swiss Feeder Steers, 3.

    Cash Gilbert, 3, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.02: Holstein Steers - Show Class 2, 2.

    Rhett Gilbert, 7, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.01: Holstein Steers - Show Class 1, 1.

    Gabrielle Henderson, 11, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.06: Holstein Feeder Steers - Show Class 6, 2.

    Gabrielle Henderson, 11, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.05: Holstein Feeder Steers - Show Class 5, 3.

    Loralie Hile, 5, Dairy Steers, 901101: Brown Swiss Steers / 901101.02: Brown Swiss Steers - Show Class 2, 2, Reserve Champion.

    Loralie Hile, 5, Dairy Steers, 901105: Milking Shorthorn Steers, 1, Champion.

    Loralie Hile, 5, Dairy Showmanship, 222001: Beginner Dairy Showmanship (Grades 3-5), Champion Beginner Dairy Showmanship.

    Loralie Hile, 5, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.04: Holstein Steers - Show Class 4, 3.

    Loralie Hile, 5, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.04: Holstein Steers - Show Class 4, 4.

    Loralie Hile, 5, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.05: Holstein Steers - Show Class 5, 3.

    Ashlie Needler, 6, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.04: Holstein Feeder Steers - Show Class 4, 2.

    Zoe Needler, 8, Dairy Steers, Grand Champion, 901103: Holstein Steers / 901103.04: Holstein Steers - Show Class 4, 1.

    Zoe Needler, 8, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.05: Holstein Feeder Steers - Show Class 5, 1.

    Zoe Needler, 8, Dairy Showmanship, 222002: Junior Dairy Showmanship (Grades 6-8), Reserve Champion Junior Dairy Showmanship.

    Edwin Pluimer, 10, Dairy Feeder Steers, 901001: Brown Swiss Feeder Steers

2, Reserve Champion.

    Edwin Pluimer, 10, Dairy Steers, Reserve Grand Champion, 901103: Holstein Steers / 901103.04: Holstein Steers - Show Class 4, 2.

    Edwin Pluimer, 10, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.01: Holstein Feeder Steers - Show Class 1, 1.

    Edwin Pluimer, 10, Dairy Steers, 901101: Brown Swiss Steers / 901101.02: Brown Swiss Steers - Show Class 2, 1, Champion.

    Edwin Pluimer, 10, Dairy Showmanship, 222003: Senior Dairy Showmanship (Grades 9-12), Champion Senior Dairy Showmanship.

    Keith Pluimer, 7, Dairy Feeder Steers, Grand Champion, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.04: Holstein Feeder Steers - Show Class 4, 1, Champion.

    Keith Pluimer, 7, Dairy Showmanship, 222002: Junior Dairy Showmanship (Grades 6-8), Champion Junior Dairy Showmanship.

    Keith Pluimer, 7, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.05: Holstein Steers - Show Class 5, 1.

    Keith Pluimer, 7, Dairy Feeder Steers, Reserve Grand Champion, 901001: Brown Swiss Feeder Steers, 1, Champion.

    Gabrielle Reid, 11, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.03: Holstein Feeder Steers - Show Class 3, 3.

    Abigail Slentz, 5, Dairy Steers, 901101: Brown Swiss Steers / 901101.01: Brown Swiss Steers - Show Class 1, 1.

    Abigail Slentz, 5, Dairy Steers, 901101: Brown Swiss Steers / 901101.02: Brown Swiss Steers - Show Class 2, 3.

    Charleston Slentz, 7, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.03: Holstein Steers - Show Class 3, 2.

    Charleston Slentz, 7, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.02: Holstein Steers - Show Class 2, 1.

    Ruby Slentz, 9, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.05: Holstein Steers - Show Class 5, 4.

    Ruby Slentz, 9, Dairy Steers, 901104: Jersey Steers, 1, Champion.

    Ruby Slentz, 9, Dairy Steers, 901101: Brown Swiss Steers / 901101.01: Brown Swiss Steers - Show Class 1, 2.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Showmanship, 222003: Senior Dairy Showmanship (Grades 9-12), Reserve Champion Senior Dairy Showmanship.

    Tommie    Stiles, 10, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.02: Holstein Feeder Steers - Show Class 2, 1.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Feeder Steers, 901003: Holstein Feeder Steers / 901003.03: Holstein Feeder Steers - Show Class 3, 2.

    Keaton Walker, 7, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.05: Holstein Steers - Show Class 5, 2.

    Reece Walker, 4, Dairy Steers, 901103: Holstein Steers / 901103.03: Holstein Steers - Show Class 3, 1.

    Reece Walker, 4, Dairy Showmanship, 222001: Beginner Dairy Showmanship (Grades 3-5), Reserve Champion Beginner Dairy Showmanship.

DOG SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards

    Mary Baird, 4, Obedience.

    Jonah Bricker, 9, Obedience.

    Joshua Bricker, 7, Obedience.

    Tyler Cummings, 5, Obedience.

    Ryan Gorrell, 5, Obedience.

    Gabrielle Henderson, 11, Obedience.

    Emma Jeffers, 4, Obedience.

    Hana McClain, 6, Obedience.

    Violet McClain, 3, Obedience.

    Madeline Schuhmacher, 8, Obedience, Grand Champion.

    Keaton Walker, 7, Obedience, Reserve Grand Champion.

    Reece Walker, 4, Obedience.

GOAT SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Brandon Apple, 12, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 3.

    Brandon Apple, 12, Meat Goat Does, Reserve Grand Champion, 226005: Meat Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 1, Reserve Champion.

    Brandon Apple, 12, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 1.

    Brandon Apple, 12, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 4.

    Brandon Apple, 12, Goat Bucklings, Reserve Grand Champion, 231001: Buckling, 2.

    Brandon Apple, 12, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 3.

    Brandon Apple, 12, Boer Goat Does, Grand Champion, 225008: Percentage Does - 3 Years and under 5 Years, 1.

    Brandon Apple, 12, Boer Goat Does, 225007: Percentage Does - 2 Years and under 3 Years, 1, Champion.

    Brandon Apple, 12, Goat Showmanship, Reserve Grand Champion Meat/Pygmy Showmanship, 231103: Senior Goat Showmanship (Grades 9-12).

    Brandon Apple, 12, Meat Goat Does, 226009: Meat Does - 5 Years and over

2.

    Brandon Apple, 12, Boer Goat Does, Reserve Grand Champion, 225005: Percentage Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 1, Champion.

    Thomas Bolling, 6, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 6.

    Thomas Bolling, 6, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 6.

    Thomas Bolling, 6, Boer Goat Does, 225003: Percentage Does - 6-months-old to under 9-months of age (BG), 1.

    Leah Cale, 8, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 4.

    Leah Cale, 8, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over

3.

    Leah Cale, 8, Goat Showmanship, Reserve Grand Champion Meat/Pygmy Showmanship, 231102: Junior Goat Showmanship (Grades 6-8).

    Leslie Daugherty, 10, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 6.

    Leslie Daugherty, 10, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 8.

    Leslie Daugherty, 10, Boer Goat Does, 225009: Percentage Does - 5 Years and over, 1.

    Leslie Daugherty, 10, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 2.

    Leslie Daugherty, 10, Meat Goat Does, 226007: Meat Does - 2 Years and under 3 Years, 4.

    Leslie Daugherty, 10, Meat Goat Does, 226008: Meat Does - 3 Years and under 5 Years, 4.

    Leslie Daugherty, 10, Boer Goat Does, Reserve Champion, 225005: Percentage Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 2.

    Derrick Elliott, 8, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over

2.

    Derrick Elliott, 8, Pygmy Goat Does, 229007: Pygmy Does - 2 Years and under 3 Years, 1, Reserve Champion.

    Derrick Elliott, 8, Pygmy Goat Does, Grand Champion, 229005: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 1, Champion.

    Nathan Elliott, 8, Pygmy Goat Does, 229005: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 2.

    Nathan Elliott, 8, Pygmy Goat Does, 229007: Pygmy Does - 2 Years and under 3 Years, 2.

    Nathan Elliott, 8, Pygmy Goat Does, Reserve Grand Champion, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 1, Champion.

    Colton Fisher, 5, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 2.

    Kirsten Fisher, 7, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 9.

    Regan Gilbert, 6, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 5.

    Regan Gilbert, 6, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 4.

    Regan Gilbert, 6, Boer Goat Does, 225008: Percentage Does - 3 Years and under 5 Years, 2.

    Allyson Henderson, 6, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 9.

    Ashley Henderson, 3, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 3.

    Gabrielle Henderson, 11, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 8.

    Madison Henderson, 5, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 4.

    Loralie Hile, 5, Meat Goat Does, 226005: Meat Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 3.

    Alison King, 11, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 7.

    Mason Kitterman, 5, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 1.

    Mason Kitterman, 5, Goat Showmanship, Grand Champion Meat/Pygmy Showmanship

231101: Beginner Goat Showmanship (Grades 3-5).

    Noah Kitterman, 9, Meat Goat Wethers, Grand Champion, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 1.

    Taylre Lathem, 11, Boer Goat Does, 225003: Percentage Does - 6-months-old to under 9-months of age (BG), 2.

    Taylre Lathem, 11, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 3.

    Taylre Lathem, 11, Dairy Goat Wethers, Grand Champion Blackford County Born and Raised, 900907: Blackford County Born & Raised.

    Taylre Lathem, 11, Dairy Goat Wethers, Grand Champion Dairy Wether, 223501 : Dairy Goat Wether (DW), 1.

    Anna Ludwig, 3, Dairy Goat Wethers, 223501 : Dairy Goat Wether (DW), 4.

    Kelsey McCammon, 6, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 9.

    Kelsey McCammon, 6, Pygmy Goat Wethers, 229501: Pygmy Wether, 4.

    Kelsey McCammon, 6, Pygmy Goat Does, 229007: Pygmy Does - 2 Years and under 3 Years, 4.

    Klayten McCammon, 3, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 1.

    Klayten McCammon, 3, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 7.

    Lily McCammon, 4, Pygmy Goat Wethers, Reserve Grand Champion, 229501: Pygmy Wether, 2.

    Lily McCammon, 4, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 2.

    Lily McCammon, 4, Pygmy Goat Wethers, Grand Champion Blackford County Born and Raised, 900912: Blackford County Born & Raised, 1.

    Bryson Michael, 3, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 9.

    Bryson Michael, 3, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 7.

    Grace Michael, 9, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 7.

    Miley Michael, 5, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 5.

    Bailee    Moore, 6, Pygmy Goat Does, 229004: Pygmy Does - 9-months-old to under 12-months of age, 1.

    Brooklyn Moore, 8, Goat Showmanship, Grand Champion Meat/Pygmy Showmanship, 231102: Junior Goat Showmanship (Grades 6-8).

    Brooklyn Moore, 8, Meat Goat Does, Grand Champion, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 1, Champion.

    William Moore, 9, Meat Goat Wethers, Reserve Grand Champion, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 2.

    Casandra Mounsey, 9, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 2.

    Casandra Mounsey, 9, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 3.

    Casandra Mounsey, 9, Meat Goat Wethers, Grand Champion Blackford County Born and Raised, 900910: Blackford County Born & Raised.

    Zoey Osborn, 10, Pygmy Goat Does, 229005: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 6.

    Zoey Osborn, 10, Pygmy Goat Does, 229005: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 4.

    Zoey Osborn, 10, Pygmy Goat Does, 229010: Pygmy Generation Unlimited, 4.

    Zoey Osborn, 10, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 8.

    Zoey Osborn, 10, Pygmy Goat Wethers, Grand Champion, 229501: Pygmy Wether, 1.

    Casie Penrod, 6, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 8.

    Casie Penrod, 6, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 5.

    Gabrielle Reid, 11, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 6.

    Gabrielle Reid, 11, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 7.

    Gabrielle Reid, 11, Pygmy Goat Does, 229002: Pygmy Does - 3-months-old to under 6-months of age, 3.

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 1.

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Does, 226005: Meat Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 2.

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 1.

    Gabrielle Reid, 11, Goat Showmanship, Grand Champion Meat/Pygmy Showmanship, Reserve Grand Champion Dairy Showmanship, 231103: Senior Goat Showmanship (Grades 9-12).

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Does, 226007: Meat Does - 2 Years and under 3 Years, 1, Reserve Champion.

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Does, 226008: Meat Does - 3 Years and under 5 Years, 1, Champion.

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Does, 226008: Meat Does - 3 Years and under 5 Years, 5.

    Gabrielle Reid, 11, Dairy Goat Does, 223007 : Recorded Grade Doe - 3 years and under 5 years (milking) (RG), 4.

    Gabrielle Reid, 11, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 3.

    Gabrielle Reid, 11, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 10.

    Gabrielle Reid, 11, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 8.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 6.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 5.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 4.

    Ian Reid, 9, Dairy Goat Does, 223007 : Recorded Grade Doe - 3 years and under 5 years (milking) (RG), 3.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Does, 226008: Meat Does - 3 Years and under 5 Years, 2.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Does, 226007: Meat Does - 2 Years and under 3 Years, 2.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Does, 226009: Meat Does - 5 Years and over, 3.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229003: Pygmy Does - 6-months-old to under 9-months of age, 1.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229007: Pygmy Does - 2 Years and under 3 Years, 3.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 2.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229010: Pygmy Generation Unlimited, 3.

    Ian Reid, 9, Goat Bucklings, Grand Champion, 231001: Buckling, 1.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 2.

    Ian Reid, 9, Meat Goat Does, 226011: Meat Generation Unlimited, 2.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229002: Pygmy Does - 3-months-old to under 6-months of age, 2.

    Ian Reid, 9, Dairy Goat Does, 223002 : Dairy Intermediate Doe - born March 1 to March 31 of Current Year, 3.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 3.

    Ian Reid, 9, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 1.

    Isabelle Reid, 7, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 5.

    Isabelle Reid, 7, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 10.

    Isabelle Reid, 7, Pygmy Goat Does, 229002: Pygmy Does - 3-months-old to under 6-months of age, 1, Reserve Champion.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226011: Meat Generation Unlimited, 1.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 3.

    Isabelle Reid, 7, Pygmy Goat Does, 229010: Pygmy Generation Unlimited, 1.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 4.

    Isabelle Reid, 7, Dairy Goat Does, 223003 : Dairy Junior Doe - born January 1 to February 28 of Current Year, 1, Champion.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226009: Meat Does - 5 Years and over, 1.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226007: Meat Does - 2 Years and under 3 Years, 3.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226008: Meat Does - 3 Years and under 5 Years, 6.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226008: Meat Does - 3 Years and under 5 Years, 3.

    Isabelle Reid, 7, Goat Showmanship, Reserve Grand Champion Dairy Showmanship

231102: Junior Goat Showmanship (Grades 6-8).

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 7.

    Isabelle Reid, 7, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 8.

    Isabelle Reid, 7, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 7.

    Kelli Rinker, 8, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 5.

    Kelli Rinker, 8, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 5.

    Charles Shafer, 9, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 6.

    Aubrey Shockley, 6, Dairy Goat Does, 223003 : Dairy Junior Doe - born January 1 to February 28 of Current Year, 5.

    Aubrey Shockley, 6, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 5.

    Aubrey Shockley, 6, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 6.

    Aubrey Shockley, 6, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 5.

    Abigail Slentz, 5, Boer Goat Does, 225005: Percentage Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 3.

    Ruby Slentz, 9, Boer Goat Does, 225005: Percentage Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 4.

    Kyleigh Smith, 3, Pygmy Goat Wethers, 229501: Pygmy Wether, 5.

    Wyatt Smith, 7, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 7.

    Karson Smithson, 5, Meat Goat Does, 226002: Meat Does - 3-months-old to under 6-months of age, 6.

    Karson Smithson, 5, Boer Goat Does, 225002: Percentage Does - 3- months- old to under 6-months of age (BG), 2.

    Karson Smithson, 5, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 7.

    Donovan Soto, 7, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.03: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 3, 8.

    Michael Stephens, 8, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.02: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 2, 10.

    Payton Stephens, 4, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 8.

    Payton Stephens, 4, Meat Goat Does, 226003: Meat Does - 6-months-old to under 9-months of age, 8.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Goat Does, 223003: Dairy Junior Doe - born January 1 to February 28 of Current Year, 2, Reserve Champion.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Goat Does, 223006: Recorded Grade Doe - 2 years and under 3 years (milking) (RG), 2.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Goat Does, 223006: Recorded Grade Doe - 2 years and under 3 years (milking) (RG), 1, Reserve Champion.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Goat Does, 223001 : Dairy Junior Doe - born on or after April 1 of Current Year, 2.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Goat Does, 223001 : Dairy Junior Doe - born on or after April 1 of Current Year, 3.

    Tommie Stiles, 10, Dairy Goat Does, 223007 : Recorded Grade Doe - 3 years and under 5 years (milking) (RG), 1.

    Tommie Stiles, 10, Goat Showmanship, Grand Champion Dairy Showmanship, 231103: Senior Goat Showmanship (Grades 9-12).

    Tommie Stiles, 10, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.04: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 4, 9.

    Lily Terhune, 7, Dairy Goat Does, 223004: Dairy Yearling Doe - 1 year and under 2 years (never freshened), 3.

    Kacie Vance, 5, Goat Showmanship, Reserve Grand Champion Meat/Pygmy Showmanship, 231101: Beginner Goat Showmanship (Grades 3-5).

    Kacie Vance, 5, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 4.

    Kacie Vance, 5, Boer Goat Does, 225003: Percentage Does - 6-months-old to under 9-months of age (BG), 3.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223002: Dairy Intermediate Doe - born March 1 to March 31 of Current Year, 2.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223004: Dairy Yearling Doe - 1 year and under 2 years (never freshened), 1.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223008: Recorded Grade Doe - 5 years and over (milking) (RG), 1, Champion.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223003: Dairy Junior Doe - born January 1 to February 28 of Current Year, 3.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223007: Recorded Grade Doe - 3 years and under 5 years (milking) (RG), 2.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223001: Dairy Junior Doe - born on or after April 1 of Current Year, 1.

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Does, 223006: Recorded Grade Doe - 2 years and under 3 years (milking) (RG), 3.

    Keaton Walker, 7, Goat Showmanship, Grand Champion Dairy Showmanship, 231102: Junior Goat Showmanship (Grades 6-8).

    Keaton Walker, 7, Dairy Goat Wethers, 223501: Dairy Goat Wether (DW), 3.

    Reece Walker, 4, Dairy Goat Wethers, Reserve Grand Champion Dairy Wether, 223501: Dairy Goat Wether (DW), 2.

    Reece Walker, 4, Goat Showmanship, Grand Champion Dairy Showmanship, 231101: Beginner Goat Showmanship (Grades 3-5).

    Reece Walker, 4, Dairy Goat Does, 223006: Recorded Grade Doe - 2 years and under 3 years (milking) (RG), 4.

    Reece Walker, 4, Dairy Goat Does, 223003: Dairy Junior Doe - born January 1 to February 28 of Current Year, 4.

    Reece Walker, 4, Dairy Goat Does, 223003: Dairy Junior Doe - born January 1 to February 28 of Current Year, 6.

    Reece Walker, 4, Dairy Goat Does, 223004: Dairy Yearling Doe - 1 year and under 2 years (never freshened), 2.

    Reece Walker, 4, Dairy Goat Does, 223002: Dairy Intermediate Doe - born March 1 to March 31 of Current Year, 1.

    Mark White, 12, Pygmy Goat Does, 229008: Pygmy Does - 3 Years and under 5 Years, 4.

    Mark White, 12, Pygmy Goat Does, 229010: Pygmy Generation Unlimited, 2.

    Mark White, 12, Pygmy Goat Does, 229005: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 5.

    Mark White, 12, Pygmy Goat Does, 229005: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (never freshened), 3.

    Mark White, 12, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 4.

    Mark White, 12, Pygmy Goat Does, 229009: Pygmy Does - 5 Years and over, 9.

    Colton Yoder, 7, Pygmy Goat Wethers, 229501: Pygmy Wether, 3.

    Colton Yoder, 7, Meat Goat Wethers, 228001: Meat Goat Wether (MG) / 228001.01: Meat Goat Wether (MG) - Show Class 1, 6.

    Colton Yoder, 7, Pygmy Goat Does, 229006: Pygmy Does - 1 Year and under 2 Years (freshened), 1.

HORSE AND PONY SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing

    Danica Blankenship, 6, Western, 903030: Western Horsemanship Jr. Division, 5.

    Danica Blankenship, 6, Western, 250009: Western Showmanship - Jr. Division, 5.

    Danica Blankenship, 6, Western, 250012: Ranch Western Pleasure Jr., 4.

    Danica Blankenship, 6, Western, 903013: Western Pleasure Jr. Division Over 56”, 3.

    Paislie Blankenship, 4, Contesting, 240004: Egg and Spoon Jr. Division, 4.

    Paislie Blankenship, 4, Western, 903030: Western Horsemanship Jr. Division, 6.

    Paislie Blankenship, 4, Western, 903008: Western Showmanship - Beginner Division, 2.

    Preslie Blankenship, 4, Western, 903030: Western Horsemanship Jr. Division, 3.

    Preslie Blankenship, 4, Contesting, 240004: Egg and Spoon Jr. Division, 3.

    Preslie Blankenship, 4, Western, 250012: Ranch Western Pleasure Jr., 6.

    Preslie Blankenship, 4, Western, 903024: Western Type Halter Mare Over 56”, 4.

    Preslie Blankenship, 4, Western, 903013: Western Pleasure Jr. Division Over 56”, 5.

    Tyler Cummings, 5, Western, 250009: Western Showmanship - Jr. Division, 4.

    Tyler Cummings, 5, Western, 250007: Western Type Halter Gelding Over 56”, 3.

    Emma Jeffers, 4, Western, 903013: Western Pleasure Jr. Division Over 56”, 2.

    Emma Jeffers, 4, Contesting, 240002: Trail Jr. Division, 1.

    Emma Jeffers, 4, English, 903027: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Gelding, 4.

    Emma Jeffers, 4, Western, 903030: Western Horsemanship Jr. Division, 2.

    Emma Jeffers, 4, English, 255007: Bareback Pleasure English/Gaited/Wester Jr. & Sr., 2.

    Emma Jeffers, 4, Contesting, 240004: Egg and Spoon Jr. Division, 5.

    Emma Jeffers, 4, Western, 250007: Western Type Halter Gelding Over 56”, 4.

    Emma Jeffers, 4, English, 255010: English/Gaited Pleasure Jr. Division, 1.

    Emma Jeffers, 4, Western, 903008: Western Showmanship - Beginner Division, 3.

    Emma Jeffers, 4, English, 255013: Hunter Hack Jr. & Sr. Division, 1.

    Emma Jeffers, 4, Western, 250012: Ranch Western Pleasure Jr., 2.

    Emma Jeffers, 4, Western, 903002: Walk-Trot (May not enter a Canter Class except 1st year), 3.

    Emma Jeffers, 4, English, 903026: English/Gaited Showmanship at Halter - Beg. Division, 4.

    Reagan Needler, 4, Contesting, 240002: Trail Jr. Division, 4.

    Reagan Needler, 4, Western, 903008: Western Showmanship - Beginner Division, 1.

    Reagan Needler, 4, Western, 250003: Western Type Halter 56” & Under 14 Years and Older, 4.

    Reagan Needler, 4, Western, 250012: Ranch Western Pleasure Jr., 5.

    Reagan Needler, 4, Western, Grand Champion Western 38” & Under, 250005: Western type 38” & Under mare or filly, all ages (Miniature), 1.

    Reagan Needler, 4, English, 903026: English/Gaited Showmanship at Halter - Beg. Division, 2.

    Reagan Needler, 4, English, Reserve Grand Champion English Type Halter 56” & Under, 255002: English Type Halter 56” and Under - 14 Years and Older, 1.

    Reagan Needler, 4, Western, 903002: Walk-Trot (May not enter a Canter Class except 1st year), 5.

    Reagan Needler, 4, Western, 903006: Western Pleasure Sr./Jr. Division Under 56”, 2.

    Zoe Needler, 8, Western, 250008: Western Showmanship - Sr. Division, 1.

    Zoe Needler, 8, Contesting, 240001: Trail Sr. Division, 1.

    Zoe Needler, 8, English, 255009: English/Gaited Pleasure Sr. Division, 2.

    Zoe Needler, 8, Contesting, 240003: Egg and Spoon Sr. Division, 2.

    Zoe Needler, 8, Western, 250011: Ranch Western Pleasure Sr./Jr., 1.

    Zoe Needler, 8, Western, 250007: Western Type Halter Gelding Over 56”, 1.

    Zoe Needler, 8, English, Grand Champion English Type Halter Over 56”, 903027: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Gelding, 1.

    Zoe Needler, 8, Western, 903012: Western Pleasure Sr. Division Over 56”, 1.

    Zoe Needler, 8, Western, 903029: Western Horsemanship Sr. Division, 3.

    Layla Pennington, 10, Western, 250011: Ranch Western Pleasure Sr./Jr., 3.

    Layla Pennington, 10, Contesting, 240003: Egg and Spoon Sr. Division, 1.

    Layla Pennington, 10, Western, 903024: Western Type Halter Mare Over 56”, 1.

    Layla Pennington, 10, Contesting, 240001: Trail Sr. Division, 3.

    Layla Pennington, 10, Western, 250008: Western Showmanship - Sr. Division, 3.

    Layla Pennington, 10, Western, 903029: Western Horsemanship Sr. Division, 2.

    Layla Pennington, 10, Western, 250002: Western Type Halter 56” & Under 13 years and under, 2.

    Gabrielle Reid, 11, Western, 903029: Western Horsemanship Sr. Division, 1.

    Gabrielle Reid, 11, Western, 250007: Western Type Halter Gelding Over 56”, 2.

Gabrielle Reid, 11, Western, Grand Champion Western Type Halter 56” & Under, 250003: Western Type Halter 56” & Under 14 Years and Older, 1.

    Gabrielle Reid, 11, English, 255007: Bareback Pleasure English/Gaited/Wester Jr. & Sr., 1.

    Gabrielle Reid, 11, Western, 903012: Western Pleasure Sr. Division Over 56”, 2.

    Gabrielle Reid, 11, English, 255005: English/Gaited Showmanship at Halter - Sr. Division, 1.

    Gabrielle Reid, 11, English, Grand Champion English Type Halter 56” & Under, 255001: English Type Halter 56” and Under - 13 Years and Under, 1.

    Gabrielle Reid, 11, English, 903027: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Gelding, 3.

    Gabrielle Reid, 11, Western, 903006: Western Pleasure Sr./Jr. Division Under 56”, 1.

    Gabrielle Reid, 11, Western, 250008: Western Showmanship - Sr. Division, 2.

    Gabrielle Reid, 11, Contesting, 240001: Trail Sr. Division, 2.

    Gabrielle Reid, 11, Western, 250011: Ranch Western Pleasure Sr./Jr., 2.

    Gabrielle Reid, 11, Contesting, 240003: Egg and Spoon Sr. Division, 3.

    Gabrielle Reid, 11, English, 255009: English/Gaited Pleasure Sr. Division, 1.

    Ian Reid, 9, Western, 250008: Western Showmanship - Sr. Division, 4.

    Ian Reid, 9, Western, Reserve Grand Champion Western 38” & Under, 250006: Western type 38” & Under colt or gelding, all ages (Miniature), 1.

    Ian Reid, 9, Western, Reserve Grand Champion Western Type Halter 56” & Under, 250002: Western Type Halter 56” & Under 13 years and under, 1.

    Isabelle Reid, 7, Western, 250009: Western Showmanship - Jr. Division, 2.

    Isabelle Reid, 7, Contesting, 240004: Egg and Spoon Jr. Division, 2.

    Isabelle Reid, 7, Western, 250003: Western Type Halter 56” & Under 14 Years and Older, 3.

    Isabelle Reid, 7, English, 255006: English/Gaited Showmanship at Halter - Jr. Division, 2.

    Isabelle Reid, 7, English, 255002: English Type Halter 56” and Under - 14 Years and Older, 3.

    Isabelle Reid, 7, Western, 903002: Walk-Trot (May not enter a Canter Class except 1st year), 1.

    Isabelle Reid, 7, Contesting, 240002: Trail Jr. Division, 3.

    Michael Stephens, 8, Western, 250008: Western Showmanship - Sr. Division, 5.

    Payton Stephens, 4, Western, 903008: Western Showmanship - Beginner Division, 4.

    Payton Stephens, 4, English, 255001: English Type Halter 56” and Under - 13 Years and Under, 2.

    Payton Stephens, 4, Western, 903024: Western Type Halter Mare Over 56”, 5.

    Payton Stephens, 4, Western, 903002: Walk-Trot (May not enter a Canter Class except 1st year), 4.

    Payton Stephens, 4, English, 903026: English/Gaited Showmanship at Halter - Beg. Division, 1.

    Payton Stephens, 4, English, 903028: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Mare, 3.

    Lily Terhune, 7, Western, 903013: Western Pleasure Jr. Division Over 56”, 4.

    Lily Terhune, 7, Contesting, 240002: Trail Jr. Division, 2.

    Lily Terhune, Horse, Western, 250012: Ranch Western Pleasure Jr., 3.

    Lily Terhune, 7, Western, 250010: Pleasure Driving Open, 1.

    Lily Terhune, 7, Contesting, 240004: Egg and Spoon Jr. Division, 1.

    Lily Terhune, 7, Western, 250009: Western Showmanship - Jr. Division, 3.

    Lily Terhune, 7, Western, 903030: Western Horsemanship Jr. Division, 4.

    Kacie Vance, 5, Western, 903013: Western Pleasure Jr. Division Over 56”, 1.

    Kacie Vance, 5, Contesting, 240002: Trail Jr. Division, 5.

    Kacie Vance, 5, Contesting, 240004: Egg and Spoon Jr. Division, 6.

    Kacie Vance, 5, Western, 903030: Western Horsemanship Jr. Division, 1.

    Kacie Vance, 5, English, 255010: English/Gaited Pleasure Jr. Division, 2.

    Kacie Vance, 5, English, 255013: Hunter Hack Jr. & Sr. Division, 2.

    Kacie Vance, 5, Western, 903008: Western Showmanship - Beginner Division, 5.

    Kacie Vance, 5, English, 903028: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Mare, 2.

    Kacie Vance, 5, English, 903026: English/Gaited Showmanship at Halter - Beg. Division, 3.

    Kacie Vance, 5, Western, 903002: Walk-Trot (May not enter a Canter Class except 1st year), 2.

    Kacie Vance, 5, Western, 903024: Western Type Halter Mare Over 56”, 2.

    Kacie Vance, 5, Western, 250012: Ranch Western Pleasure Jr., 1.

    Colton Yoder, 7, English, Reserve Grand Champion English Type Halter Over 56”, 903028: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Mare, 1.

    Colton Yoder, 7, English, 255002: English Type Halter 56” and Under - 14 Years and Older, 2.

    Colton Yoder, 7, Western, 903024: Western Type Halter Mare Over 56”, 3.

    Colton Yoder, 7, Western, 250009: Western Showmanship - Jr. Division, 1.

    Colton Yoder, 7, Western, 250003: Western Type Halter 56” & Under 14 Years and Older, 2.

    Colton Yoder, 7, Western, 250007: Western Type Halter Gelding Over 56”, 5.

    Colton Yoder, 7, English, 255006: English/Gaited Showmanship at Halter - Jr. Division, 1.

    Colton Yoder, 7, English, 903027: English/Gaited Type Halter 56” & Over - Gelding, 2.

RABBIT SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Kinze Clamme, 3, Rabbit, 300408: Mini Rex, Castor Senior Doe (MR), 2.

    Kinze Clamme, 3, Rabbit, 300403: Mini Rex, Broken Senior Buck (MR), 2.

    Kinze Clamme, 3, Rabbit, 300392: Mini Rex, Black Senior Doe (MR), 2.

    Phoebe Davison, 8, Rabbit, 905011: Lionhead, Silver Point Junior Buck, 1, Best of Variety (BOV).

    Phoebe Davison, 8, Rabbit, 300343: Lionhead, Tortoise Senior Buck (LD), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Kami Fields, 4, Meat Rabbits, 301004: Meat Pen (MP), 3.

    Kami Fields, 4, Rabbit, 300687: Polish, REW Senior Buck (PO), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Kami Fields, 4, Meat Rabbits, 301001: Fryer, single (FR), 9.

    Kami Fields, 4, Rabbit, 300404: Mini Rex, Broken Senior Doe (MR), 2.

    Kami Fields, 4, Rabbit, Reserve Best Four Class, 300404: Mini Rex, Broken Senior Doe (MR), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Kami Fields, 4, Rabbit, 300385: Mini Lop, Solid Junior Buck (ML), 1.

    Kami Fields, 4, Rabbit, 300386: Mini Lop, Solid Junior Doe (ML), 4.

    Kami Fields, 4, Rabbit, 300405: Mini Rex, Broken Junior Buck (MR), 1.

    Kaylee Fields, 6, Rabbit, 300386: Mini Lop, Solid Junior Doe (ML), 3.

    Kaylee Fields, 6, Rabbit, 300436: Mini Rex, Otter Senior Doe (MR), 2.

    Kaylee Fields, 6, Rabbit, 300385: Mini Lop, Solid Junior Buck (ML), 2.

    Kaylee Fields, 6, Meat Rabbits, 301001: Fryer, single (FR), 4.

    Kaylee Fields, 6, Meat Rabbits, 301004: Meat Pen (MP), 5.

    Caiden Gadbury, 5, Rabbit, 300384: Mini Lop, Solid Senior Doe (ML), 3.

    Leighton Gadbury, 3, Rabbit, 300384: Mini Lop, Solid Senior Doe (ML), 4.

    Leighton Gadbury, 3, Rabbit, 300383: Mini Lop, Solid Senior Buck (ML), 3.

    Chayson Hall, 3, Rabbit, 300389: Mini Lop, Broken Junior Buck (ML), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Allyson Henderson, 6, Rabbit, 905007: Silver Fox, Chocolate Senior Doe, 1, Best of Variety (BOV).

    Kayli Henderson, 11, Rabbit, 300845: Silver Fox, Black Senior Buck (SF), 1, Best Opposite Sex (BOS), Best Opposite Sex Variety (BOSV).

    Madison Henderson, 5, Rabbit, 300846: Silver Fox, Black Senior Doe (SF), 1.

    Madison Henderson, 5, Rabbit, 300848: Silver Fox, Black 6/8 Doe (SF), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Gage Lathem, 7, Rabbit, 300136: Chinchilla, American Senior Doe (AC), 1, Best Opposite Sex (BOS).

    Gage Lathem, 7, Rabbit, 300203: English Spot, Chocolate Senior Buck (ES), 1, Best of Variety (BOV).

    Gage Lathem, 7, Rabbit, 300268: Florida White Junior Doe (FW), 2.

    Gage Lathem, 7, Rabbit, 300196: English Spot, Black Senior Doe (ES), 1, Best Opposite Sex (BOS), Best of Variety (BOV).

    Gage Lathem, 7, Rabbit, 300199: English Spot, Blue Senior Buck (ES), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Gage Lathem, 7, Rabbit, 300267: Florida White Junior Buck (FW), 3.

    Gage Lathem, 7, Meat Rabbits, 301001: Fryer, single (FR), 11.

    Taylre Lathem, 11, Meat Rabbits, 301003: Stewer (ST), 4.

    Taylre Lathem, 11, Meat Rabbits, 301001: Fryer, single (FR), 15.

    Taylre Lathem, 11, Rabbit, 300266: Florida White Senior Doe (FW), 2.

    Taylre Lathem, 11, Rabbit, 300267: Florida White Junior Buck (FW), 1.

    Taylre Lathem, 11, Rabbit, 300111: Californian Senior Buck (CA), 1.

    Taylre Lathem, 11, Rabbit, 300265: Florida White Senior Buck (FW), 1, Best Opposite Sex (BOS).

    Taylre Lathem, 11, Rabbit, 300268: Florida White Junior Doe (FW), 1.

    Taylre Lathem, 11, Meat Rabbits, 301004: Meat Pen (MP), 12.

    Gregory Lawrence, 6, Rabbit, 300391: Mini Rex, Black Senior Buck (MR), 3.

    Gregory Lawrence, 6, Rabbit, 300301: Himalayan, Chocolate Senior Buck (HL), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Gregory Lawrence, 6, Rabbit, 300392: Mini Rex, Black Senior Doe (MR), 3.

    Heaven Lawrence, 8, Rabbit, 300192: Dwarf Hotot, Black or Chocolate Senior Doe (DH), 1, Best of Breed (BOB).

    Heaven Lawrence, 8, Rabbit, 300396: Mini Rex, Blue Senior Doe (MR), 1, Best of Variety (BOV).

    Heaven Lawrence, 8, Rabbit, 300431: Mini Rex, Opal Senior Buck (MR), 1, Best of Variety (BOV).

    Heaven Lawrence, 8, Rabbit, 300294: Himalayan, Black Senior Doe (HL), 1, Best Opposite Sex (BOS), Best Opposite Sex Variety (BOSV).

    Heaven Lawrence, 8, Rabbit, 300408: Mini Rex, Castor Senior Doe (MR), 3.

    Klayten McCammon, 3, Meat Rabbits, 301004: Meat Pen (MP), 6.

    Klayten McCammon, 3, Meat Rabbits, 301001: Fryer, single (FR), 3.

    Klayten McCammon, 3, Rabbit, Reserve Best of Show, Best Six Class, 300252: Flemmish Giant, Sandy Junior Doe (FG), 1, Best of Breed (BOB).

    Klayten McCammon, 3, Rabbit, 300392: Mini Rex, Black Senior Doe (MR), 1.

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300476: Mini Satin, Chinchilla Senior Doe (MS), 1, Best Opposite Sex Variety (BOSV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, Best of Show, Best Four Class, 301007: Mini Satin, Otter Sr. Buck, 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300100: Britannia Petite, REW Senior Doe (BP), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300504: Mini Satin, Broken* Senior Doe (MS), 1, Best Opposite Sex (BOS), Best of Variety (BOV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300503: Mini Satin, Broken* Senior Buck (MS), 1, Best Opposite Sex Variety (BOSV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300495: Mini Satin, White Senior Buck (MS), 1, Best of Variety (BOV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 301006: Mini Satin, Otter Jr. Doe, 1, Best Opposite Sex Variety (BOSV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300475: Mini Satin, Chinchilla Senior Buck (MS), 1, Best of Variety (BOV).

    Zoey Osborn, 10, Rabbit, 300889: Tan, Black Senior Buck (TN), 1, Best of Breed (BOB), Best of Variety (BOV).

    Patience Parker, 6, Rabbit, 300114: Californian 6/8 Doe (CA), 2.

    Patience Parker, 6, Meat Rabbits, Reserve Grand Champion, 301004: Meat Pen (MP), 2.

SHEEP SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Brandon Apple, 12, Market Lambs, 906096: Dorset Market Lambs, 1, Champion.

    Brandon Apple, 12, Market Lambs, 906097: Hampshire Market Lambs, 2, Reserve Champion.

    Cassidy Bole, 7, Rams, 906001: Ram Lambs, 3.

    Cassidy Bole, 7, Rams, 906001: Ram Lambs, 2, Reserve Champion.

    Cassidy Bole, 7, Breeding Ewes, 401020: Hampshire Ewe Lamb (HM), 4.

    Cassidy Bole, 7, Breeding Ewes, 401062: Suffolk Ewe Lamb (SU), 1, Champion.

    Cassidy Bole, 7, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.02: Crossbred Market Lambs - Show Class 2, 1.

    Cassidy Bole, 7, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.01: Crossbred Market Lambs - Show Class 1, 3.

    Cassidy Bole, 7, Breeding Ewes, 401014: Dorset Ewe Lamb (DR) / 401014.1: Dorset Advantage, 1.

    Jonathan Bole, 10, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.03: Crossbred Market Lambs - Show Class 3, 5.

    Jonathan Bole, 10, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.02: Crossbred Market Lambs - Show Class 2, 4.

    Hunter Cale, 4, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.03: Crossbred Market Lambs - Show Class 3, 2.

    Addison Clamme, 3, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.02: Crossbred Market Lambs - Show Class 2, 3.

    Grace Michael, 9, Breeding Ewes, 401014: Dorset Ewe Lamb (DR) / 401014.1: Dorset Advantage, 2.

    Grace Michael, 9, Market Lambs, 906097: Hampshire Market Lambs, 3.

    Miley Michael, 5, Market Lambs, 906099: Suffolk Market Lambs, 1, Champion.

    Miley Michael, 5, Market Lambs, 906097: Hampshire Market Lambs, 4.

    Brooklyn Moore, 8, Market Lambs, 906097: Hampshire Market Lambs, 1, Champion.

    Brooklyn Moore, 8, Sheep Showmanship, 404002: Junior Sheep Showmanship (Grades 6-8), 2, Reserve Champion Junior Sheep Showmanship.

    William Moore, 9, Sheep Showmanship, 404003: Senior Sheep Showmanship (Grades 9-12), 2, Reserve Champion Senior Sheep Showmanship.

    William Moore, 9, Market Lambs, Reserve Grand Champion Market Lamb, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.04: Crossbred Market Lambs - Show Class 4, 2.

    Ashlie Needler, 6, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .02: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 2, 3.

    Ashlie Needler, 6, Breeding Ewes, 401077: Commercial Yearling Ewe, 1.

    Ashlie Needler, 6, Breeding Ewes, 401020: Hampshire Ewe Lamb (HM), 5.

    Ashlie Needler, 6, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.03: Crossbred Market Lambs - Show Class 3, 4.

    Reagan Needler, 4, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.03: Crossbred Market Lambs - Show Class 3, 3.

    Reagan Needler, 4, Sheep Showmanship, 404001: Beginner Sheep Showmanship (Grades 3-5), 1, Champion Beginner Sheep Showmanship.

    Reagan Needler, 4, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .01: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 1, 3.

    Zoe Needler, 8, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .02: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 2, 1.

    Zoe Needler, 8, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .02: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 2, 2.

    Zoe Needler, 8, Sheep Showmanship, 404002: Junior Sheep Showmanship (Grades 6-8), 1, Champion Junior Sheep Showmanship.

    Zoe Needler, 8, Breeding Ewes, 401020: Hampshire Ewe Lamb (HM), 3.

    Zoe Needler, 8, Market Lambs, 900914: Blackford County Born & Raised, 2, Reserve Champion.

    Zoe Needler, 8, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.04: Crossbred Market Lambs - Show Class 4, 3.

    Edwin Pluimer, 10, Breeding Ewes, 401023: Hampshire Yearling Ewe, 1.

    Edwin Pluimer, 10, Rams, 906001: Ram Lambs, 1, Champion.

    Edwin Pluimer, 10, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .02: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 2, 4.

    Gabrielle Reid, 11, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .01: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 1, 1.

    Gabrielle Reid, 11, Sheep Showmanship, 404003: Senior Sheep Showmanship (Grades 9-12), 1, Champion Senior Sheep Showmanship.

    Gabrielle Reid, 11, Breeding Ewes, 401076: Commercial Pair of Ewe Lambs (CM), 1, Champion.

    Gabrielle Reid, 11, Market Lambs, 906098: Natural Market Lambs, 1, Champion.

    Gabrielle Reid, 11, Breeding Ewes, 401020: Hampshire Ewe Lamb (HM), 6.

    Gabrielle Reid, 11, Market Lambs, 900914: Blackford County Born & Raised, 1, Champion.

    Ian Reid, 9, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.03: Crossbred Market Lambs - Show Class 3, 1.

    Ian Reid, 9, Breeding Ewes, 903032: All other breeds, 1, Champion.

    Ian Reid, 9, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .01: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 1, 2.

    Isabelle Reid, 7, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .01: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 1, 7.

    Isabelle Reid, 7, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.02: Crossbred Market Lambs - Show Class 2, 2.

    Payton Stephens, 4, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.01: Crossbred Market Lambs - Show Class 1, 2.

    Tommie Stiles, 10, Breeding Ewes, 401020: Hampshire Ewe Lamb (HM), 2, Reserve Champion Hampshire Ewe Lamb.

    Tommie Stiles, 10, Breeding Ewes, 401075: Commercial Ewe Lamb (CM) / 401075 .01: Commercial Ewe Lamb (CM) - Show Class 1, 4.

    Levi Willmann, 5, Breeding Ewes, 401057: Southdown Ewe Lamb (SD), 1, Champion.

    Levi Willmann, 5, Breeding Ewes, Grand Champion Ewe, 401017: Dorset Yearling Ewe / 401017.1: Dorset Advantage Yearling Ewe, 1, Champion.

    Levi Willmann, 5, Breeding Ewes, 401017: Dorset Yearling Ewe, 1.

    Levi Willmann, 5, Breeding Ewes, Reserve Grand Champion Ewe, 401020: Hampshire Ewe Lamb (HM), 1, Champion Hampshire Ewe Lamb.

    Levi Willmann, 5, Sheep Showmanship, 404001: Beginner Sheep Showmanship (Grades 3-5), 2, Reserve Champion Beginner Sheep Showmanship.

    Levi Willmann, 5, Breeding Ewes, 401014: Dorset Ewe Lamb (DR), 1, Reserve Champion.

    Levi Willmann, 5, Market Lambs, Grand Champion Market Lamb, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.04: Crossbred Market Lambs - Show Class 4, 1.

    Colton Yoder, 7, Market Lambs, 906100: Crossbred Market Lambs / 906100.01: Crossbred Market Lambs - Show Class 1, 1.

POULTRY SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Brandon Apple, 12, Poultry Meat Pen, Grand Champion, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.07: Poultry Meat Pen - Broiler 7, 1, Champion.

    Carson Brigner, 7, Exhibition Poultry, 904306: Rooster / 904306.03: Rooster - Show Class 3, 3.

    Carson Brigner, 7, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.04: Single Pullet - Show Class 4, 3.

    Carson Brigner, 7, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.04: Single Pullet - Show Class 4, 4.

    Carson Brigner, 7, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.06: Poultry Meat Pen - Broiler 6, 4.

    Carson Brigner, 7, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.03: Single Hen - Show Class 3, 2.

    Carson Brigner, 7, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.04: Single Hen - Show Class 4, 3.

    Carson Brigner, 7, Exhibition Poultry, 904305: Pair of Hens, 1, Champion.

    Hunter Cale, 4, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.02: Poultry Meat Pen - Fryer 2, 3.

    Leah Cale, 8, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.02: Poultry Meat Pen - Fryer 2, 2.

    Kinze Clamme, 3, Commercial Poultry, 904406: Rooster, 2, Reserve Champion.

    Kinze Clamme, 3, Commercial Poultry, 904406: Rooster, 4.

    Kinze Clamme, 3, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.01: Poultry Meat Pen - Fryer 1, 2.

    Kinze Clamme, 3, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.01: Single Pullet - Show Class 1, 3.

    Leslie Daugherty, 10, Poultry Meat Pen, Reserve Grand Champion, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.06: Poultry Meat Pen - Broiler 6, 1, Reserve Champion.

    Leslie Daugherty, 10, Exhibition Poultry, 904302: Pair of Pullets / 904302.01: Pair of Pullets - Show Class 1, 3.

    Leslie Daugherty, 10, Exhibition Poultry, 904306: Rooster / 904306.03: Rooster - Show Class 3, 4.

    Leslie Daugherty, 10, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.04: Single Pullet - Show Class 4, 2.

    Gracie Dow, 7, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.04: Poultry Meat Pen - Broiler 4, 2.

    Derrick Elliott, 8, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.07: Poultry Meat Pen - Broiler 7, 2.

    Derrick Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.02: Single Hen - Show Class 2, 3.

    Derrick Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.03: Single Hen - Show Class 3, 4.

    Derrick Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.02: Single Pullet - Show Class 2, 5.

    Derrick Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.02: Single Pullet - Show Class 2, 4.

    Derrick Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904306: Rooster / 904306.02: Rooster - Show Class 2, 2.

    Derrick Elliott, 8, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.02: Single Hen - Show Class 2, 1, Reserve Champion.

    Derrick Elliott, 8, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.01: Single Hen - Show Class 1, 2.

    Derrick Elliott, 8, Commercial Poultry, 904401: Single Pullet / 904401.02: Single Pullet - Show Class 2, 1, Reserve Champion.

    Derrick Elliott, 8, Commercial Poultry, 904401: Single Pullet / 904401.01: Single Pullet - Show Class 1, 2.

    Nathan Elliott, 8, Commercial Poultry, 904401: Single Pullet / 904401.02: Single Pullet - Show Class 2, 2.

    Nathan Elliott, 8, Commercial Poultry, 904401: Single Pullet / 904401.01: Single Pullet - Show Class 1, 3.

    Nathan Elliott, 8, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.01: Single Hen - Show Class 1, 1.

    Nathan Elliott, 8, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.02: Single Hen - Show Class 2, 3.

    Nathan Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904306: Rooster / 904306.03: Rooster - Show Class 3, 1, Reserve Champion.

    Nathan Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.03: Single Pullet - Show Class 3, 4.

    Nathan Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.03: Single Pullet - Show Class 3, 1.

    Nathan Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.03: Single Hen - Show Class 3, 3.

    Nathan Elliott, 8, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.02: Single Hen - Show Class 2, 5.

    Nathan Elliott, 8, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.06: Poultry Meat Pen - Broiler 6, 2.

    Kami Fields, 4, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.04: Single Hen - Show Class 4, 5.

    Kami Fields, 4, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.03: Single Hen - Show Class 3, 4.

    Kami Fields, 4, Exhibition Poultry, 904310: Single Duck (Non-Meat Pen), 1, Champion.

    Kami Fields, 4, Duck Meat Pen, 904201: Duck Meat Pen, 1, Champion.

    Caiden Gadbury, 5, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.03: Single Pullet - Show Class 3, 5.

    Caiden Gadbury, 5, Exhibition Poultry, 904301: Single Pullet / 904301.03: Single Pullet - Show Class 3, 3.

    Caiden Gadbury, 5, Commercial Poultry, 904401: Single Pullet / 904401.02: Single Pullet - Show Class 2, 3.

    Chayson Hall, 3, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.04: Single Hen - Show Class 4, 5.

    Gabrielle Henderson, 11, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.04: Poultry Meat Pen - Broiler 4, 3.

    Abigail Langdon, 9, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.02: Poultry Meat Pen - Fryer 2, 4.

    Elizabeth Langdon, 11, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.03: Poultry Meat Pen - Fryer 3, 3.

    Gage Lathem, 7, Exhibition Poultry, 904305: Pair of Hens, 2, Reserve Champion.

    Gage Lathem, 7, Poultry Meat Pen, 904102: Poultry Meat Pen / 904102.01: Poultry Meat Pen - Fryer 1, 3.

    Gage Lathem, 7, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.01: Single Hen - Show Class 1, 3.

    Gage Lathem, 7, Exhibition Poultry, 904304: Single Hen / 904304.02: Single Hen - Show Class 2, 2.

    Gage Lathem, 7, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.02: Single Hen - Show Class 2, 2.

    Gage Lathem, 7, Commercial Poultry, 904404: Single Hen / 904404.01: Single Hen - Show Class 1, 3.

SWINE SHOW

    Name, Grade, Division, Division Awards, Class, Class Placing, Class Awards

    Brandon Apple, 12, Swine Breeding Gilts, 502001: Berkshire Gilts (BR), 2, Reserve Champion Berkshire Gilt.

    Brandon Apple, 12, Swine Breeding Gilts, 502011: Crossbred Gilts (XX) / 502012: Crossbred Gilts, 6.

    Brandon Apple, 12, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.04: Duroc Barrows #1 - Show Class 4, 2.

    Brandon Apple, 12, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .02: Duroc Gilts (DR) - Show Class 2, 5.

    Brandon Apple, 12, Swine Breeding Gilts, 502010: Yorkshire Gilts (YS), 3.

    Brandon Apple, 12, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 5.

    Adam Aulbach, 3, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .04: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 4, 4.

    Anya Aulbach, 12, Swine Breeding Gilts, 502009: Tamworth Gilts (TM), 1, Champion Tamworth Gilt.

    Anya Aulbach, 12, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .04: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 4, 2.

    Anya Aulbach, 12, Swine Showmanship, 504003: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) / 504003 .01: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) - Show Class 1, 2, Reserve Champion Senior Showmanship.

    Anya Aulbach, 12, Swine Breeding Gilts, 502004: Hampshire Gilts (HP), 1, Champion Hampshire Gilt.

    Anya Aulbach, 12, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.02: Duroc Barrows #1 - Show Class 2, 2, Reserve Champion Duroc Barrow.

    Anya Aulbach, 12, Swine Barrows, 501004: Hampshire Barrows (HP), 1, Champion Hampshire Barrow.

    Jaden Aulbach, 4, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.01: Market Gilt - Show Class 1, 3.

    Jakob Aulbach, 7, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 3.

    Joshua Aulbach, 4, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 5.

    Joshua Aulbach, 4, Swine Showmanship, 504001: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) / 504001 .02: Beginner Swine, Showmanship (Grades 3-5) - Show Class 2, 4.

    Matthew Aulbach, 6, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .05: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 5, 2.

    Nicholas Aulbach, 8, Swine Barrows, 501008: Spots Barrows (SP), 1, Champion Spots Barrow.

    Nicholas Aulbach, 8, Swine Breeding Gilts, 502011: Crossbred Gilts (XX) / 502012: Crossbred Gilts, 1, Champion Crossbred Gilt.

    Nicholas Aulbach, 8, Swine Breeding Gilts, 502006: Landrace Gilts (LD), 1, Champion Landrace Gilt.

    Nicholas Aulbach, 8, Swine Barrows, Reserve Grand Champion Barrow, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .02: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 2, 1, Reserve Champion Crossbred Barrow.

    Nicholas Aulbach, 8, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .02: Duroc Gilts (DR) - Show Class 2, 1.

    Nicholas Aulbach, 8, Swine Showmanship, 504003: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) / 504003 .01: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) - Show Class 1, 1, Champion Senior Showmanship.

    Thomas Bolling, 6, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .05: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 5, 6.

    Hunter Cale, 4, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .01: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 1, 3.

    Hunter Cale, 4, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 6.

    Leah Cale, 8, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 7.

    Leah Cale, 8, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.04: Duroc Barrows #1 - Show Class 4, 3.

    Addison Clamme, 3, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.01: Duroc Barrows #1 - Show Class 1, 3.

    Allison Clamme, 7, Swine Showmanship, 504002: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) / 504002 .02: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) - Show Class 2, 5.

    Allison Clamme, 7, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 4.

    John Clamme, 7, Swine Showmanship, 504002: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) / 504002 .02: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) - Show Class 2, 1, Champion Junior Showmanship.

    John Clamme, 7, Swine Breeding Gilts, Reserve Grand Champion Breeding Gilt, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .01: Duroc Gilts (DR) - Show Class 1, 1, Champion Duroc Gilt.

    John Clamme, 7, Swine Barrows, Grand Champion Barrow, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.02: Duroc Barrows #1 - Show Class 2, 1, Champion Duroc Barrow.

    Kaylin Clamme, 9, Swine Barrows, 501008: Spots Barrows (SP), 2.

    Kelsey Clamme, 10, Swine Breeding Gilts, 502002: Chester White Gilts (CW), 2, Reserve Champion Chester White Gilt.

    Kelsey Clamme, 10, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .02: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 2, 2.

    Kelsey Clamme, 10, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 1.

    Ryne Clamme, 7, Swine Barrows, 501008: Spots Barrows (SP), 3.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Barrows, 501002: Chester White Barrows (CW), 3.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Barrows, 501002: Chester White Barrows (CW), 4.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Barrows, 501002: Chester White Barrows (CW), 2, Reserve Champion Chester White Barrow.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Market Gilts, Reserve Grand Champion Market Gilt, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.02: Market Gilt - Show Class 2,

1.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.02: Market Gilt - Show Class 2, 2.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Barrows, 501005: Hereford Barrows (HE), 1, Champion Hereford Barrow.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 4.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Breeding Gilts, 502002: Chester White Gilts (CW), 3.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .01: Duroc Gilts (DR) - Show Class 1, 4.

    Charlie Crabtree, 7, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 5.

    Leslie Daugherty, 10, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.02: Duroc Barrows #1 - Show Class 2, 4.

    Leslie Daugherty, 10, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 4.

    Brooklynn Dodd, 4, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 6.

    Brooklynn Dodd, 4, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 6.

    Brooklynn Dodd, 4, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.02: Market Gilt - Show Class 2, 6.

    Sylvie Gilbert, 4, Swine Breeding Gilts, 502011: Crossbred Gilts (XX) / 502012: Crossbred Gilts, 5.

    Sylvie Gilbert, 4, Swine Barrows, 501005: Hereford Barrows (HE), 4.

    Sylvie Gilbert, 4, Swine Barrows, 501005 : Hereford Barrows (HE), 2, Reserve Champion Hereford Barrow.

    Sylvie Gilbert, 4, Swine Showmanship, 504001: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) / 504001 .01: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) - Show Class 1, 5.

    Gentry Heiser, 3, Swine Breeding Gilts, 502001: Berkshire Gilts (BR), 4.

    Rylee Heiser, 5, Swine Breeding Gilts, 502002: Chester White Gilts (CW), 4.

    Zane Heiser, 3, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .02: Duroc Gilts (DR) - Show Class 2, 2.

    Ashley Henderson, 3, Swine Barrows, 501004: Hampshire Barrows (HP), 3.

    Kayli Henderson, 11, Swine Barrows, 501009: Tamworth Barrows (TM), 1, Champion Tamworth Barrow.

    Madison Henderson, 5, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .01: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 1, 3.

    Loralie Hile, 5, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .05: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 5, 1.

    Loralie Hile, 5, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .02: Duroc Gilts (DR) - Show Class 2, 4.

    Loralie Hile, 5, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 6.

    Loralie Hile, 5, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.01: Market Gilt - Show Class 1, 6.

    Mason Kitterman, 5, Swine Market Gilts, Grand Champion Market Gilt, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.01: Market Gilt - Show Class 1, 1.

    Mason Kitterman, 5, Swine Showmanship, 504002: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) / 504002 .02: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) - Show Class 2, 2, Reserve Champion Junior Showmanship.

    Mason Kitterman, 5, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .02: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 2, 3.

    Noah Kitterman, 9, Swine Barrows, Reserve Grand Champion Barrow, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .04: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 4,

1, Champion Crossbred Barrow.

    Noah Kitterman, 9, Swine Showmanship, 504003: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) / 504003 .02: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) - Show Class 2, 3.

    Noah Kitterman, 9, Swine Breeding Gilts, Grand Champion Breeding Gilt, 502001: Berkshire Gilts (BR), 1, Champion Berkshire Gilt.

    Izabella Mays, 4, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 1, Grand Champion Blackford County Born & Raised Barrow.

    Izabella Mays, 4, Swine Showmanship, 504001: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) / 504001 .02: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) - Show Class 2, 2, Reserve Champion Beginner Showmanship.

    Izabella Mays, 4, Swine Breeding Gilts, Grand Champion Blackford County Born & Raised, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 1, Champion.

    Izabella Mays, 4, Swine Barrows, 501002: Chester White Barrows (CW), 1, Champion Chester White Barrow.

    Izabella Mays, 4, Swine Breeding Gilts, 502011: Crossbred Gilts (XX) / 502012: Crossbred Gilts, 2, Reserve Champion Crossbred Gilt.

    Izabella Mays, 4, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.03: Duroc Barrows #1 - Show Class 3, 1.

    Kelsey McCammon, 6, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.02: Market Gilt - Show Class 2, 3.

    Kelsey McCammon, 6, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .04: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 4, 5.

    Lily McCammon, 4, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .04: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 4, 6.

    Bailee Moore, 6, Swine Breeding Gilts, 502008: Spots Gilts (SP), 1, Champion Spots Gilt.

    Bailee Moore, 6, Swine Showmanship, 504002: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) / 504002 .01: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) - Show Class 1, 3.

    Brooklyn Moore, 8, Swine Showmanship, 504002: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) / 504002 .01: Junior Swine Showmanship (Grades 6-8) - Show Class 1, 4.

    Brooklyn Moore, 8, Swine Breeding Gilts, 502002: Chester White Gilts (CW), 1, Champion Chester White Gilt.

    William Moore, 9, Swine Breeding Gilts, 502010: Yorkshire Gilts (YS), 1, Champion Yorkshire Gilt.

    Casandra Mounsey, 9, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.01: Market Gilt - Show Class 1, 2.

    Jenna Payne, 9, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.03: Duroc Barrows #1 - Show Class 3, 2.

    Jenna Payne, 9, Swine Breeding Gilts, 502001: Berkshire Gilts (BR), 3.

    Jenna Payne, 9, Swine Breeding Gilts, 502005: Hereford Gilts (HE), 1, Champion Hereford Gilt.

    Jenna Payne, 9, Swine Breeding Gilts, 502008: Spots Gilts (SP), 2, Reserve Champion Spots Gilt.

    Jenna Payne, 9, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 2, Reserve Grand Champion Blackford County Born & Raised Barrow.

    Jenna Payne, 9, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 7.

    Jenna Payne, 9, Swine Showmanship, 504003: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) / 504003 .01: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) - Show Class 1, 5.

    Joseph Payne, 11, Swine Showmanship, 504003: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) / 504003 .01: Senior Swine Showmanship (Grades 9-12) - Show Class 1, 4.

    Joseph Payne, 11, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 2, Reserve Champion.

    Joseph Payne, 11, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 8.

    Joseph Payne, 11, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .01: Duroc Gilts (DR) - Show Class 1, 5.

    Joseph Payne, 11, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .02: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 2, 3.

    Joseph Payne, 11, Swine Breeding Gilts, 502004: Hampshire Gilts (HP), 2, Reserve Champion Hampshire Gilt.

    Joseph Payne, 11, Swine Breeding Gilts, 502007: Poland Gilts (SP), 1, Champion Poland Gilt.

    Karlie Pitts, 5, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.04: Duroc Barrows #1 - Show Class 4, 1.

    Karlie Pitts, 5, Swine Barrows, 501010: Yorkshire Barrows (YS), 1, Champion Yorkshire Barrow.

    Karlie Pitts, 5, Swine Breeding Gilts, 502011: Crossbred Gilts (XX) / 502012: Crossbred Gilts, 3.

    Karlie Pitts, 5, Swine Breeding Gilts, 502010: Yorkshire Gilts (YS), 2, Reserve Champion Yorkshire Gilt.

    Karlie Pitts, 5, Swine Showmanship, 504001: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) / 504001 .01: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5) - Show Class 1, 3.

    Karlie Pitts, 5, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 1.

    Karlie Pitts, 5, Swine Breeding Gilts, Reserve Grand Champion Blackford County Born & Raised, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 1, Champion.

    Koen Pitts, 3, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 3.

    Koen Pitts, 3, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 3.

    Koen Pitts, 3, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .02: Duroc Gilts (DR) - Show Class 2, 3.

    Koen Pitts, 3, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 2.

    Koen Pitts, 3, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.01: Duroc Barrows #1 - Show Class 1, 1.

    Edwin Pluimer, 10, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .02: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 2, 4.

    Edwin Pluimer, 10, Swine Barrows, 501007: Poland Barrows (SP), 1, Champion Poland Barrow.

    Keith Pluimer, 7, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .01: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 1, 2.

    Keith Pluimer, 7, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.01: Market Gilt - Show Class 1, 4.

    Keith Pluimer, 7, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.03: Duroc Barrows #1 - Show Class 3, 3.

    Kaden Price, 3, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.02: Market Gilt - Show Class 2, 5.

    Kaden Price, 3, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .03: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 3, 7.

    Kaden Price, 3, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 8.

    Kyle Price, 12, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .05: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 5, 5.

    Aaliyah Ramirez, 6, Swine Barrows, 501005: Hereford Barrows (HE), 3.

    Aaliyah Ramirez, 6, Swine Barrows, 501010: Yorkshire Barrows (YS), 2, Reserve Champion Yorkshire Barrow.

    Gabrielle Reid, 11, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .02: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 2, 2.

    Gabrielle Reid, 11, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.02: Blackford County Born & Raised - Show Class 2, 6.

    Ian Reid, 9, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 5.

    Ian Reid, 9, Swine Breeding Gilts, 502008: Spots Gilts (SP), 3.

    Ian Reid, 9, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 4.

    Ian Reid, 9, Swine Barrows, 501004: Hampshire Barrows (HP), 2, Reserve Champion Hampshire Barrow.

    Isabelle Reid, 7, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .01: Duroc Gilts (DR) - Show Class 1, 3.

    Isabelle Reid, 7, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 2, Reserve Champion.

    Cameron Rinker, 11, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .05: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 5, 4.

    Aubrey Shockley, 6, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .05: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 5, 3.

    Jacob Shroyer, 5, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.02: Duroc Barrows #1 - Show Class 2, 3.

    Jacob Shroyer, 5, Swine Showmanship, 504001: Beginner Swine Showmanship (Grades 3-5), 1, Champion Beginner Showmanship.

    Jacob Shroyer, 5, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .01: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 1, 1.

    Jacob Shroyer, 5, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .02: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 2, 1, Champion Berkshire Barrow.

    Jillian Shroyer, 3, Swine Barrows, 501001: Berkshire Barrows (BR) / 501001 .01: Berkshire Barrows (BR) - Show Class 1, 1, Reserve Champion Berkshire Barrow.

    Jillian Shroyer, 3, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .04: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 4, 3.

    Jillian Shroyer, 3, Swine Breeding Gilts, 502003: Duroc Gilts (DR) / 502003 .01: Duroc Gilts (DR) - Show Class 1, 2, Reserve Champion Duroc Gilt.

    Abigail Slentz, 5, Swine Breeding Gilts, 502001: Berkshire Gilts (BR), 5.

    Abigail Slentz, 5, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 2.

    Abigail Slentz, 5, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .01: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 1, 2.

    Abigail Slentz, 5, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 3.

    Charleston Slentz, 7, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 3.

    Charleston Slentz, 7, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.01: Duroc Barrows #1 - Show Class 1, 2.

    Charleston Slentz, 7, Swine Breeding Gilts, 502011: Crossbred Gilts (XX) / 502012: Crossbred Gilts, 4.

    Ruby Slentz, 9, Swine Breeding Gilts, 502001: Berkshire Gilts (BR), 6.

    Ruby Slentz, 9, Swine Barrows, 900914: Blackford County Born & Raised / 900914.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 5.

    Ruby Slentz, 9, Swine Barrows, 501011: Crossbred Barrows (XX) / 501011 .02: Crossbred Barrows (XX) - Show Class 2, 4.

    Ruby Slentz, 9, Swine Breeding Gilts, 900915: Blackford County Born & Raised / 900915.01: Blackford County Born & Raised - Show Class 1, 4.

    Natalie Thurman, 11, Swine Barrows, 501003: Duroc Barrows (DR) / 800000: Duroc Barrows #1 / 800000.03: Duroc Barrows #1 - Show Class 3, 4.

    Natalie Thurman, 11, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.01: Market Gilt - Show Class 1, 5.

    Kacie Vance, 5, Swine Market Gilts, 503001: Market Gilt / 903830: Market Gilt / 903830.02: Market Gilt - Show Class 2, 4.